| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac daca cineva se ia de mine(sunt fata)ma cheama nicoleta dar colegii si prietenii imi spun nico.Si este un baiat care face mereu misto de mine, imi spune:"Ce frumoasa esti nico","Ce par frumos ai","Te iubesc", ma ia in brate si tot felul de prostii.Ce ar trebui sa fac sau ce sa ii zic.Stiu ca face misto de mine si toti colegii rad cand imi spune prostiile astea,dar daca il iei cu frumosu' si ii spui ca te deranjeaza, mai rau facesad. funda

Răspuns Câştigător
| NobleHeart a răspuns:

Buna! Si eu am am specimene din astea la mine in clasa si in liceu,dar m-am obisnuit de mult. laughing Cand baiatul acela va mai face asta, pur si simplu fii indiferenta sau nu-l lasa sa rada de tine, incearca sa fii mai indrazneata si sa ii arati ca ai tupeu(in cel mai rau caz, adica daca nu functioneaza, poti incepe sa faci si tu misto de el)...stii,in unele cazuri e bine sa "platesti cu aceeasi moneda"winking.Cel mai bun sfat e sa ai atitudine si sa iti impui aproape intotdeauna punctul de vedere. Sper ca te-am ajutat :*