| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac pentru a avea mai multa incredere in mine? Fara sa vreau, pun prea mult la suflet ce cred altii despre mine, desi stiu ca nu am cum sa-i multumesc pe toti. Ma puteti ajuta cu un sfat sau cum ati trecut peste neincredere cei care ati fost ca mine? Multumesc!

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Pai nu cred ca ajuta ce iti zic dar eu am ajuns la concluzia asta. Ma doare in cot ce cred altii despre mine pentru ca nu ei traiesc viata mea, nu ei iau deciziile mele, asa ca de ce sa ar trebui sa ma afecteze daca unu ma face tampit sau alta ma face urat? Eu stiu cum sunt si ma accept asa cum sunt stiu ca sunt persoane care ma accepta asa si sunt multumit. Daca nu iti place de mine sau ce fac e treaba ta. Nu trebuie sa iti bati capul sa ii multumesti pe toti, trebuie sa te multumesti pe tine si poate pe cei la care tii cu adevarat, restul se pot multumi si singuri.

| AndreiS25 a răspuns:

Simplu fii tu insati cauta sa iti faci prieteni noi tot timpul preferabil cu aceleasi interese ca si tine big grin.
Stiu nu-i usor uite ma ofer cobai :d