| Diiiia a întrebat:

Buna TPU... Ce as putea face sa imi inalbesc dinti?

Răspuns Câştigător
| ioanateo a răspuns:

Hei! tu trebuie sa te periezi pe dinti in fiecare zi (ziua si seara) nu conteaza ce fel de pasta de dinti si periuta doar ca conteaza ca tresa te periezi bine bine! (funda) puppy dog eyes plzz da-mi funda! si sper ca re am ajutat big grinhappyhappy

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cea mai rapida si eficienta metoda de albire a dintilor este cea cu laser/lumina pulsata (la stomatolog). Dar este destul de costisitoare (800-1500 RON (depinde de cabinet/stomatolog)) si mareste sensibilitatea dintilor, de fapt, ca majoritatea metodelor de albire. Iar ca sa ti-i albesti acasa putin (nu se vor albi de tot), poti sa te speli cu bicarbonat sau sare o data la 7-10 zile (nu mai des!), iar dupa - cu o pasta de dinti de calitate.
Succes! Numai bine!

| Psihiatra a răspuns:

Pai... Un tratament din batrani zice:spala`te pe dinti cu bicarbonat de sodiu sau sare grunjoasa de 3 ori pe zi timp de 2-3 saptamani si se albesc

| haiZI a răspuns:

Folosesti peria de dinti+pasta blend-a-med 3 d white - +apa de gura si vezi rezultatele in 2 saptamani.pa

| Savy a răspuns:

Sa te speli in fiecare dimineata si seara.

| LobyCreW a răspuns:

Pai simplu cu pasta colgate spalate pe dinti in fiecare 10 minute asa pana la noapte si a dowa zi ai dinti albirolling on the floor zambesti orbesti oamenilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de porcariile comerciale de mai joslaughing niste rahaturi sincer. halle berry mananca 2 felii de lamaie... si crede-ma merge