| sweetheartlittlekid a întrebat:

ce credeti, te avantajeaza cu ceva intr-o anumita meserie sa stii limbi straine? de exemplu in meseria de avocat...credeti ca un avocat care stie cel putin 2 limbi straine castiga mai mult decat unul care stie doar engleza sau nici macar o limba straina? Sau, credeti c mai poti face ceva in prezent cu facultatea de drept?

fundita:*si scuzati categoriabig grin

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

E bine sa stii engleza pentru ca iti poti legaliza studiile in strainatate si acolo iti exersezi meseria dar in Romania cu facultate nu ai viitor ca te bagi la munca ca muncitor necalificat.

2 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Te avantajeaza in orice meserie sa stii cat mai multe limbi straine.
Mai ales engleza.

| Vende7a a răspuns:

In ORICE meserie te ajuta cunoasterea unei limbi straine.