| LoveMusic a întrebat:

Ce faceţi? Voi, cum vă machiaţi la şcoală?

Încep eu: Lac de unghii transparent sau un roz/crem foarte pal (deschis), un luciu de buze incolor dar sclipicios sau doar un luciu roz, parfum şi din "an în Paşte" câte puţin fard deschis. Dar mă îmbrac la modă şi destul de decent. Până acum nu a avut niciun/nicio profesor/profesoară treabă cu mine.

Voi?!

Răspuns Câştigător
| Merisorr a răspuns:

Salut! ~ Eu imi fac de obicei manichiura frantuzeasca http://1.bp.blogspot.com/......easca1.jpg

~ un luci sclipicios roz http://3.bp.blogspot.com/......+buze1.bmp [ ceva in genul ]

~ parfum clar http://images.okazii.ro/auctions/2009/12/16/241567814-4752426-700_700.jpg [ exact de asta ] :D

~ uneori ma fac si cu creion de ochi :D
~ ma imbrac la moda si decent, cam asa ar trebui in general atata timp cat esti in scoala
~ si clar nu a avut nici o treaba vreun profesor cu mine in afara de diriga care m-a intrebat cum pot umbla pe cizme si toc [ ceva in genul ] http://img.envy.ro/img/products_watermark/266x400_9387.jpg

fara sa-mi rup gatul :))

Deci ai aflat cum ma machiez si aranjez :) Pupici :*!

7 răspunsuri:
| medgirl a răspuns:

Unghiile sunt mari (naturale) insa fara lac.Luciu sclipicios, creion de ochi, parfum.Insa citeodata nu ma machiez, ori din cauza lipsei de timp (cind ma trezesc mai tirziu) si uneori de ceea ce simt in suflet in dimineata aia...de asta practic si depinde si machiajul meu!

| rebb a răspuns:

Nu ma machiezlaughing.

| ladygaga_9914 a răspuns:

Eu ma machiez cam asa:

1. fond de ten
2. pudra
3.rimel
4.gloss

5. eventual cateodata imi mai dau si cu perle in obraji.

cateodata ma machiez, cateodata nu.depinde de dispozitielaughing si de timptongue

| LucianaaaX a răspuns:

In general ma dau cu rimel, fond de ten si gloss. Unghiile french si parfum Pur Blanca. :X

| Alina. a răspuns:

Poi unghiile french sau orce culoare "traznita" gasesc.Folosesc crema de fata ca baza peste care aplic un fond de ten deschis. Rimel, dermatograf si cam atat. Nu suport fardurile de pleoape pudra si glosurile foarte sclipicioase si groase. Cam atata

aa si mai rar si cu fondu' de ten ca nu-i bun pentru ten tongue

| d0i0n0 a răspuns:

Norocu` tau de mine se iau toate zic ca ma imbrac pre bine pentru varsta mea... eu ma machiez cu... lac roz sau alb dar vinerea mi le fac albastre sau verzi parfum BU si cred c fard in fiecare zi chiar dac profele e iau de mine laughinglaughinghappy. si luciu deschis sau rosu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general fond de ten, rimel, un luciu de buze incolor, parfum si cateodata ma dau si cu creion la ochi. Bine, de fapt nu ma machiez asa in fiecare zi...depinde de dispozitie si de timp