| OneHugeLove a întrebat:

Ce inseamna mai exact sa profiti de o persoana?

Funda la raspunsul care imi explica cel mai bine acest concept thinking

Răspuns Câştigător
| SisMusic a răspuns:

Sa profiti de o persoana este cel mai inuman lucru si mai anti-sociala actiune!
Gandeste-te ca esti un parazit care sta pe spatele unei gazde si ii iei tot ce ii este lui necesar(sau mai normal ii iei mancarea de sub nas cu s-ar zice)!
Sau sa iti zic in termeni mai uzuali e ca si cum o fata s-ar folosi de un baiat doar pentru ca ii ofera anumite avantaje(lucruri scumpe, iesiri in oras)adica se foloseste de el pe cand profitorul nu da nimic in schimb!
Bafta in continuare!winking

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sa o folosesti pentru indeplinirea scopurilor tale, fara sa-ti pese ca-i aduci sau nu vreun prejudiciu.