| OneHugeLove a întrebat:

Ce inseamna mai exact sa profiti de o persoana?

Funda la raspunsul care imi explica cel mai bine acest concept thinking

Răspuns Câştigător
| τττ a răspuns:

Bună.
Să -ți bați joc.Cum zice acea zicală, un om îți dă un deget și tu iei toată mâna.
Adică o persoană te ajută o dată, de două ori iar tu tot continui la nesfârșit.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Geryking a răspuns:

Sa profoti de o persoana inseamna ca ea sa-ti faca toata treaba(am zis in general) si tu sa iei tot castigul persoanei care ti-a facut treaba.
(nu uita am zis in general)

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sa folosesti acea persoana pentru atingerea propriilor tale scopuri, fara sa te gandesti la ce o implici.