| EduardPaul94 a întrebat:

ce inseamna pentru voi un baiat smecher? descrietil. dau funda pentru cel mai interesant raspuns

5 răspunsuri:
| BlackAngel232001 a răspuns:

Smecher nu inseamna sa fi prost, prost crescut, fraier etc.
Smecher inseamna sa fi tot timpul cu un pas inainte celuilalt si sa iesi din orice situatie chiar cu 0 bani.
Smecher se refera la : sa-ti mearga mintea rapid, sa rezolvi situatia, sa fi bun.

Ce numiti voi smecheri sunt doar fraieri, prosti, fitosi, dobitoci - acestea sunt cuvintele potrivite.

| Onn3 a răspuns:

Poi un baiat smecher inseamna sa fie cel putin inteligent.Nu neaparat sa se dea in barci ca fumeaza kent, conduce audi, trage pe nas has si sparge milioane in cluburi cu "dame".

| MarianaMadu a răspuns:

Dupa parerea mea un baiat smecher e un baiat care stie sa iasa din orice situatie cu fruntea sus, adica e istet, se descurca in orice situatie.Sigur ca un baiat smecher poate fi,in mintea unora, un baiat prost crescut, manipulator sau fara pic de bun simt.Insa,cum am mai spus, mie nu mi se pare ca un baiat smecher are aceste defecte ci mai bine spus un vagabond le are.E o chestie cu "dus si intors"...depinde de unde privesti lucrurile. :-)

| Alexutzapoopuic a răspuns:

Pentru mine ( sunt fata ) un baiat smecher e foarte sigur pe el, stie cum sa vorbeasca cu oricine, se imbraca bine si e e dragut happy

| castraveteamarui a răspuns:

Pfpfpfpfpfff. pentru mine, un baiat smecher clar nu inseamna un baiat de bani gata, cu masini si pantofi de firma, cu 3 telefoane, 4 laptop'uri si 2 tablete, seri petrecute nonstop in club si tipu ala narcisit. smecheria lui nu se masoara in numarul' prietenelor sau ma rooog, orice alta chestie materiala.

da totodata nici baiatu ala cocalar de la coltu blocului, care vinde telefoane ca sa isi faca rost de tigari si care asculta muzica(indiferent de gen) la difuzor si fluiera inflacarat dupa printese. superficialitate.

baiat smecher= tipu ala dragut care te tine de mana de fata cu prietenii tai, cu care termini in 2 zile 500 de mesaje si 5 ore la telefon, care te face sa zambesti si sa te simti high laughing

nu conteaza cate 'combinatii' invarte si ce face el in timpu' liber, atata timp cat atunci cand e langa tine, e numai pentru tinebig grin si daca smecherasu ala de cartier o facelaughing bravo luiwinking
o simpla parere laughing