| 1ianuarie1februarie a întrebat:

Bună,TPU! Ce înseamnă să fii o fată finuţă? Răspunsul cel mai bun şi cel mai detaliat va primii fundă.
Pupici

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Sensibila, un pic timida, educata, culta, cu bun simt, sa stie cand e cazul sa vorbeasca si cand sa taca, nu foloseste vulgaritati, se imbraca curat si cu gust dar fara sa epateze, e intotdeauna curate si ingrijita.
Nu ar strica sa fie si inteligenta.

| MyNameIsCata a răspuns:

Atunci când o vezi ai senzaţia că nu atinge pământul, este delicată, vorbeşte frumos, nu vrea să jignească pe nimeni, evident este foarte feminină, mereu are grijă de felul în care arată, are cei 7 ani de acasă ştie să se comporte în societate şi exemplele pot continua!happy

| Mayar a răspuns:

Acuma vrei sa te laudam, sau ce?

O fata finuta e o fata feminina, delicata, care mereu are un miros-parfum aparte, deosebit si incantator, care farmeca prin feminitatea ei.

| BiuL a răspuns:

Adica sa nu fi exagerata, haine exagerat de sexi, exegerat de multe accesorii, machiaj exagerat de intens. Intelegi? Totul sa fie cu masura, cat mai simplu si decent. Aspect dar si comportamentul, sa nu injuri, sa nu vorbesti tare, sa nu razi strident.