| mada_9093 a întrebat:

ce intelegeti voi prin cuventul prieten?

Răspuns Câştigător
| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Un prieten este persoana care imparte cu tine singuratatea, tristetea, dar si bucuria si fericirea. Un adevarat prieten este acela care iti ofera sprijin neconditionat si este in stare sa se lase pe el pentru tine.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Camarad care lupta pe frontul vietii langa minetongue

| Floreenofficial a răspuns:

Pai prieten poate fi numit cel pe care te poti baza la nevoie, care e alaturi de tine si bineinteles care are insusiri comune/pasiuni comune etc.nu poti fi prieten cu candva total diferit.

| C1P1K a răspuns:

Prieten :iubit(a), un om care te ajuta la greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Persoana care-ti este alaturi si la bine, dar mai ales la greu, care este oricand acolo pentru tine si te ajuta cu un sfat, o vorba buna.

Răspuns utilizator avertizat