| MaryaSiAtÂt a întrebat:

Ce "leacuri" naturale pentru albirea dintilor stiti? Funda, dar sa mearga

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cea mai rapidă şi eficientă metodă de albire a dinţilor este cea cu laser/lumină pulsată (la stomatolog). Dar este destul de costisitoare (800-1500 RON (depinde de cabinet/stomatolog)) şi măreşte sensibilitatea dinţilor, de fapt, ca majoritatea metodelor de albire. Iar ca să ţi-i albesti acasă puţin (nu se vor albi de tot), poţi să te speli cu bicarbonat sau sare o dată la 7-10 zile (nu mai des!), iar după cu o pastă de dinţi de calitate (eu prefer Sensodyne). Succes! Numai bine!

| MiK3L a răspuns:

Stii si eu incerc din astea dar nu merge straight face| si am inteles ca unii oameni au dinti de culori diferite inca de la prima aparitie. O albire poate distruge smaltul, si pot aparea probleme mult mai grave. Asa ca...gandeste-te bine. happy

| Rowanna09 a răspuns:

Bicarbonat de sodiu sau sare te freci odata pe zi cu unu dintre ele:d sau blendament 3d sau colgate 3dbig grin