| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU ce-nseamna sa dai funda?

Răspuns Câştigător
| polistupaul a răspuns:

Dai funda cuiva atunci cand raspunsul sau este cel mai bun(castigator)

4 răspunsuri:
| DinaLOVE a răspuns:

Mersi

| a răspuns:

Hey! A da funda pe TPU, inseamna sa fii de acord cu un raspuns dat la o intrebare de-a ta. Atunci cand pui o intrebare, astepti si primesti raspunsuri. La fiecare raspuns primit poti comenta (scrie jos, sub fiecare text/ raspuns primit... scrie RASPUNDE), poti da vot, sau poti sa funda ( FUNDA este acea panglica din dreapta ta care atarna). Faza e ca FUNDA o poti da numai la o persoana (din cele care ti-au raspuns la intrebare). La fiecare intrebare trebuie sa dai o funda (doar/ numai la raspunsul care ti-a fost de ajutor, sau care a fost pe placul tau)hee hee.
Sper ca ti-am fost de ajutor laughing! Funda big grin? Bafta kiss

| đɾεαmεɾ a răspuns:

Buna! Pai fundita reprezinta ca si cum i-ai da un cadou cuiva pentru raspunsul tau care valoreaza 100 de puncte pe TPU! Uite acolo in dreapta la fiecare raspuns este o fundita. Acea este apesi pe ea si gata! I-ai oferit funda! Succes

| teodora24 a răspuns:

Atunci cand pui o intrebare si iti raspund mai multe persoane tu trebuie sa alegi raspunsul care ti s-a parut cel mai bun si sa il declari castigator adica sa dai funda.
P.S.:nu trebuie sa dai funda neaparat!
Sper ca ti-am fost de ajutor!