| denyzo a întrebat:

Ce parere aveti de mutarea de la cel mai injosit liceu la cel mai bun din oras? Vi se pare ceva de bine? Bineinteles ca la acel liceu bun, printre altii se numara si unii mai putini destepti.

Funda!

2 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Buna! Consider ca depinde foarte mult de cati ani ai petrecut in cadrul liceului. Din pacate, am observat ca intre licee diferentele de nivel sunt imense (cel putin in Bucuresti), iar cunostintele pe care le acumulezi intr-un liceu slab, poti sa fii tu si cel mai bun de acolo, nu sunt suficiente pentru a face fata intr-un liceu foarte bun. Intr-adevar, dupa cum ai spus, si in liceele de top sunt elevi mai slabi care uneori chiar ajung sa fie corigenti. Insa, acei elevi pusi intr-un liceu slab ar reprezenta cel mai probabil elita liceului respectiv. Sincer, e foarte trist ca diferenta dintre licee este atat de mare. Nu stiu daca in alte orase este la fel de mare cum am remarcat-o eu in Bucuresti, dar parerea mea este ca transferul de la cel mai slab liceu dintr-un oras la cel mai bun nu reprezinta un lucru pozitiv pentru elev. O zi frumoasa!

| Ytrgh a răspuns:

E foarte bine, normal ca sunt si unii mai putini deștepți...o sa fie tare