| ElenaRy a întrebat:

ce pot sa fac ca sa-mi intaresc unghiile? mereu imi crapa cind ma anin in ceva, am incercat lacuri pentru intarirea unghiilor, diferite cremuri, dar nu ma ajutat niciuna, ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Sunt mai multe solutii.
unii spun ca au incercat sa isi bage unghiile in ulei fierbinte sau sa maseze unghia cu el si a dat rezultate.la altii a dat rezultate uleiul de ricin.mai multe sfaturi poti gasi si pe google. uite de exemplu aici: http://www.envy.ro/......iilor.html sau aici http://www.lady4ever.ro/......moase.html
si eu am problema asta si eu am ales sa nu imi pastrez unghiile lungi. le am micute si rotunjite.am renuntat s la oja, petru ca in unele cazuri oja distruge mai tare unghia, nu o ajuta.am ales sa folosesc un tratament pentru intarirea unghiilor de la deborah: http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0. la mine asta chiar a dat rezultate.iti recomand si eu acest tratament. el poate fi folosit atat individual cat si impreuna cu lacul de unghii. daca il folosesti singur unghia o sa arate de parca ai avea lac transparent. daca il vei folosi impreuna cu lacul de unghii il vei folosi ca pe un base coat.adica primul strat de lac de pe unghie va fi acesta, iar celalt strat lacul.am si o prietena care il foloseste pe unghiile lungi si si pe acela da rezultate.
din cate stiu eu zeama de lamaie ajuta la inalbirea unghiilor, nu intarirea lor.http://www.newgirl.ro/unghii-mai-albe-si-sanatoase/

| Juliebelle a răspuns:

Pai uite cateva metode:

1. uleiul de ricin pe care il gasesti in farmacii, si care este foarte bun.

2. zeama de lamaie, pe care sa o ai la indemana, si cand nu ai ce face stau cu unghiile in ea.

3. Apa cu sare, la fel ca la zeama de lamaie.

Succes!

| misa0missa a răspuns:

Buna... deci.
pentru intarirea unghiilor iti recomand sa iti tii degetele in zeama de lamaie cam 10-15 min pe zi
asa am facut si eu si la mine a dat rezultate
sper ca te-am ajutat.
pup:*:* funda?big grin

| Byankaa66 a răspuns:

Incearca uleiul de ricin, se gaseste la farmacie