| maryy a întrebat:

Ce poti face atunci cand simti ca esti singur pe lume si nu iti asculta nimeni problemele? Si in cine crezi mai mult, te abandoneaza sad

6 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Fa orice iti face placere si invata sa ai incredere doar in tine, singur te poti simtii intr-o multime de oameni si iti poti simtii sufletul plin singur in desert

| Dizzydizz a răspuns:

Stii,cred ca,la caracterul meu as deveni mai dura, mai puternica, nu as mai fi asa deschisa.Stiu ca nu e bine, dar ...asa as face

| PumpkinPie a răspuns:

Poţi să te gândeşti că eşti singurul pe care te poţi baza. Poţi să încerci să rezolvi acele probleme şi, dacă nu reuşeşti, să rămâi împăcat cu tine; măcar ai încercat. Poţi să încerci să te relaxezi. Poţi asculta muzică. Poţi face o plimbare în parc, singur. Poţi să scrii într-un jurnal, să te descarci. Poţi să faci lucruri utile ţie. Poţi să nu te mai gândeşti la tot ce ţi se întâmplă, să-ţi bagi piciorul şi să-ţi aminteşti că, dacă tu nu eşti puternic, nu va fi altcineva în locul tău. Poţi să fugi şi să încerci să laşi totul în urmă. Poţi să găteşti, să fotografiezi, să faci sport, să plângi, să dansezi, să desenezi, să faci curat... în general, orice activitate solicitantă atât din punct de vedere fizic, cât şi psihic, care-ţi face plăcere sau care, pur şi simplu, te linişteşte. happy Un ceai cald sau o plimbare în aer liber te vor calma, cu siguranţă.

| Florry19 a răspuns:

Fac ceva ce îmi place. De exemplu eu aş asculta muzica pe gustul meu, m-as plimba dintr-un capăt al oraşului în altul, aş fotografia, m-aş juca ceva ce-mi place, orice care să mă facă să uit. E un moment prost, toată lumea trece prin aşa ceva, dar sigur o să treacă!

| Ðida a răspuns:

Pai eu cand ma simt asa...Scriu tot ce ma deranjeaza pe o foaie si apoi o rup si o arunc la cosul de gunoi...ai putea incerca si tu sa faci asta, ai sa vezi ca dupa te simti mai bine :-D sau ai putea face o plimbare in timp ce asculti muzica :-D Sper sa te simti mai bine, cu totii trecem prin asa ceva. kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti un animal de companie caruia sa ii spui toate problemele, daca i le spui animalului de companie iti va fi mult mai usor...saaau...fa-ti prieteni noi in care sa ai incredere in ei si sa le spui lor toate problemele dac nimeni nu te asculta!