| Danielapop_Zamfir_1975 a întrebat:

Buna TPU ce sa fac daca nu vreau sa imi fac temele? sau sa invat?
cel mai bun aspuns primeste fuuuuundaaaaaa!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa renunti la scoala si sa te duci la munca. Iti va placea acolo, fiindca esti liber de teme, nu trebuie sa gandesti, trebuie doar sa-ti placa munca.

| ѕмιℓєє a răspuns:

Bună,

Spui că ai uitat caietul acasă, sau că te-ai simţit rău, dar nu te sfătuiesc să o faci pentru că, ori îţi va da în plus pentru acasă, ori să refaci tema de 100 de ori laughing, în general aşa se întâmplă.

| Andreea_Deya_1998 a răspuns:

Mai e putin si se termina scoala si dupa aia nu mai trebuie sa invetilaughing, daca nu vrei sa inveti nu invata:p

| HELBINSKI a răspuns:

Nu e prea bine sa nu iti faci temele sau sa nu inveti, dar iata niste trucuri :
- Cand nu ti-ai facut tema, spune ca ai uitat caietul acasa, sau ca nu ai auzit cand ti s-a spus tema
- Cand nu vrei sa iti inveti, spune sa te asculte data viitoare, sau spune ca ai invatat dar ai uitat. sau prefate in cel mai rau caz ca te doare maseaua si nu poti vorbi.
Bafta, nu iti recomand, dar totusi...

| MrUnknown a răspuns:

Faci bine.