| AlexaLovesSkillet a întrebat:

Cel mai rapid si bun raspuns primeste o FUNDA din toata inimioara! Scuzati >categoria:"!
La Reksio si magicienii, Am ajuns in Piklibia, am trecut de pasarea aia la care trebuie sa faci 3 vraji ca sa o dobori, am ajuns in labirintul acela, l-am eliberat pe soarecele acela din casuta din labirint, am iesit din casuta lui, am iesit din labirint, am zburat inapoi in Magix, am invatat o vraja, am zburat inapoi in Piklibia, si am intrat in labirint din nou. si aici, BUBA! cum prima sagetuta este intoarsa in jos, in asa fel incat cavalerul ala sau ce-o fi (ala de la care iei armurile pentru greutate la oala cu care eliberezi soarecele) se plimba pe primele doua patratele... si mereu il trimite pe reksio inapoi la start. am incercat sa dau click in stanga unde se face manuta rosie ca sa ies de aici, si sa ajung acolo de unde imi iau zborul cu matura, dar nu merge nici un click, nimic! Pe de alta parte, kretes trece fara nicio problema de cavalerul acela. AJUTOR! Dau FUNDA! Cine imi spune cum sa rezolv ca sa trec de cele doua casute cu pricina, primeste o FUNDA! ( in afara de inceperea jocului de la zero, pentru ca mi-a luat o saptamana sa trec de pasarile haosuluihee hee).
Multumesc!
p. s. Va rog, rapid! Prietena mea cu care ma joc acest joc (suntem ca surorile, foarte apropiate, facem cam totul impreuna) este nerabdatoare, si spune ca am cam gresit eu ceva... va rog, please, help!

Răspuns Câştigător
| BlueBird a răspuns:

Daca esti sifgur ca nu mai ai si alt drum in afara de acele doua patratele... Uita cu msa procedezi te apropii de casuta din fata celei cu sageata si o schimbi adica mergi pe ea iar daca se schimba si sobolanu ala cu armura laughing sau ce-o fi vine spre tine tu sa fugi... incearca sa le deblochezi si sa fugi din calea lor alta solutie nu este happy. Eu am terminat si jocul la sfarsit e foarte incalcit straight face mai ales cadn iti da misunile alea din magix de la burectoru ala urat tongue. Cate mai ai de facut. O sa fie greu sad

1 răspuns:
| AlexaLovesSkillet explică:

Mersi, dar am incercat si asta. reksio nu raspunde la nici un click. am incercat sa merg sa schimb sageata, dar mereu ma trimite inapoi la start si tot asa, parca zici ca s-a blocat CD-ulhee hee... cred ca o sa incep jocul de la zero, chiar daca am facut atatea. Multumesc oricumwinking!