| 女時日水한국어 a întrebat:

Ceva statusuri gen: Cand viata iti ofera o lamaie acra nu dispera, cauta tequila, sarea si bea! Sau ceva statusuri de "oameni mari", ma refer pentru varstele cuprinse intre 15-20?

Răspuns Câştigător
| nicoletabubu a răspuns:

Unii oameni toata viata isi asteapta corabia lor, fara sa isi dea seama ca se afla in aeroport...
Te iubeste, nu acel care vesnic iti jura iubire, dar acel care in tacere te face fericita!
Cel mai frumos la oameni sunt ochii, doar ei niciodata nu mint... spre deosebire de zimbet.
Omul, norocos - Acel om care a facut ceea ce altii abia au inceput sa faca
rice iesire e o intrare in altceva.
Chiar daca te afli pe drumul corect, nu vei obtine nimic daca stai locului...
Omul, norocos - Acel om care a facut ceea ce altii abia au inceput sa faca
Poti sa te lesi de fumat, poti sa te lesi de baut dar sa te lesi de injurat in tara noastra este imposibil - circumstantele nu o sa-ti permita
Cea mai buna cale de a prezice viitorul este sa-l inventam
Omul nechibzuit cauta fericirea in departare. Cel intelept o cauta sub picioarele lui.
In viata nu conteaza unde te afli, ci pe cine ai alaturi.
Sunt rau. Sunt bun. Sunt nemilos. Sunt bland Da, tu, iubeste-ma asa cum sunt
Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa, dar ea este frumoasa pentru ca o iubesti.
Sentimentul de a fi iubit foarte mult de cineva iti da putere... sa iubesti foarte mult pe cineva iti da curaj
Dragostea este efortul pe care il face un barbat pentru a se multumi cu o singura femeie
Daca tu mananci la bucatarie, in camera ta este ordine si tu te culci la ora 9 - inseamna ca tu nu ai INTERNET.
Prietenia sfarseste acolo unde incepe neincrederea
Cand nu mai am putere inchid ochii si realizez ca prietenii mei imi sunt energia mea.
Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung
Prietenia este cu siguranta cel mai bun pansament pentru durerile provocate de dragoste
E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain.
Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine.
Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
Prietenii mei nu sunt multi, dar sunt nenumarati.
Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.