| mishi221 a întrebat:

Buna TPU cine stie daca wrestling e adevarat sau fals prietenii imi spun ca e fals dar nu stiu. daca puteti sa-mi spuneti voi daca e adevarat argumentati/dovediti sau fals idem adevarat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica pe o parte este adevarat, dar pe cealalta parte nu, vreau sa spun ca ei nu se bat incat sa se omoare, sunt si efecte speciale. Pumnii, ei sunt cel mai fake, ei de multe ori se dau pe langa cap sau pana in fata capului, dar celelate miscari si destul de dureroase, ai vazut cum se aude cand cade in ring, ringul are jos un fel de arcuri apoi lemn apoi putina saltea.Deci este si putin adevarat.
Pe o parte nu este adevarat deoarece in wrestling se urasc si in realitate sunt prieteni.
La mine decat pumnii sunt fake, deoarece celelate miscari nu prea par fake iar scaunele si celelate obiecte nu au cum sa fie fake deoarece se si vede si se si aude cum ii lovesc.
Multi spun ca atunci cand le da sangele au iei pastilute din astea, unde le au? in chiloti?laughingM-am uitat desul de atent si nu prea avea cum.
Iar batul de kambo (sau cum eu zice) se vede clar si se aude clar, mai ales petele rosi unde a actionat batul.
Sper ca te-am ajutatwinking

12 răspunsuri:
| mitsufball a răspuns:

Urmareste acest video : http://www.youtube.com/watch?v=fwY6H45jNJk&feature=related este ceva mai vechi, mai stiam eu inca ceva de genu dar nu-l gasesc. dar cred ca acest video iti va raspunde el la intrebare. Funda :>?

| OnuOnulică a răspuns:

Manevrele pe care le fac sunt adevarate.
Ei nu au voie sa dea cu pumnu in rest bataie e pe bune.
Wrestling=manevre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este 70% adevarat si 30% fals

| mishi221 explică (pentru anonim_4396):

Explica

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.youtube.com/watch?v=XdxEw-WfjFw&feature=related aici nimic nu este fake, priveste atent

| anonim_4396 a răspuns (pentru mishi221):

Adica pe o parte este adevarat, dar pe cealalta parte nu, vreau sa spun ca ei nu se bat incat sa se omoare, sunt si efecte speciale. Pumnii, ei sunt cel mai fake, ei de multe ori se dau pe langa cap sau pana in fata capului, dar celelate miscari si destul de dureroase, ai vazut cum se aude cand cade in ring, ringul are jos un fel de arcuri apoi lemn apoi putina saltea.Deci este si putin adevarat.
Pe o parte nu este adevarat deoarece in wrestling se urasc si in realitate sunt prieteni.
La mine decat pumnii sunt fake, deoarece celelate miscari nu prea par fake iar scaunele si celelate obiecte nu au cum sa fie fake deoarece se si vede si se si aude cum ii lovesc.
Multi spun ca atunci cand le da sangele au iei pastilute din astea, unde le au? in chiloti?laughingM-am uitat desul de atent si nu prea avea cum.
Iar batul de kambo (sau cum eu zice) se vede clar si se aude clar, mai ales petele rosi unde a actionat batul.
Sper ca te-am ajutatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau cel mai simplu raspuns.
In realitate cand te bati cu cineva chiar crezi ca poti sa-i il ridici apoi sa il invarti sa il arunci in corzi, il arunci peste cap si tampenii din astea? Iti zic eu ca nu, nu ai cum.
Tu chiar crezi ca un om nu lesina cand ii da unu de 2m 20 cu un scaun in cap? nu ii da nici macar sangele?
Acum sa vorbim de manevrele de final care chiar arata ca Wrestlingul e cel mai mare fake.Adica de ce dracu nu i da un pumn si sa eu faca in primele 10 secunde daca tot,, lesina'' cand eu face.
Vrei sa spui ca daca Batista ii face,, sulita\spin'' la unu ala se ridica la 2 secunde pentru ca nu e manevra lui de final=)), dar daca face Edge sulita ala gata a lesinat.
Uite si o dovada in caz ca nu ma crezi https://www.youtube.com/watch?v=IcN16bmkSWU, nu zic ca un om nu poate da pe langa un pumn sau picior, dar sigur daca da pe langa celalalt nu o sa simuleze de parca ar fi lovit.

| diannna38 a răspuns:

Sall wrestlingu e fake eu daca iti dau 2 scaune in cap tu te mai ridici sau iti dau un tubstone pile driver mai te ridici decieste fake 50 %

| diannna38 a răspuns:

Sall de exemplu daca iti dau 2 scaune in cap te mai ridici sau un tubstone pile driver deci 30 % este fake

| diannna38 a răspuns:

WWE-ul este pe jumate adevarat si 40 fals eu ati propun sa te uiti la tna acolose bat de adevaratelea Jeff Hardy sia rupt coastele in tna

| Kristinx7 a răspuns:

Eu una vreau sa cred ca este adevarat, insa de multe ori cand isi dau asa zisi pumni se cam observa ca dau pe langa. Iubesc wrestlingul il urmaresc de aproape 8 ani si nu-mi pare rau. Multi spun ca daca wrestlingul ar fi real ei ar trebui sa aiba vanatai sau sa le curga sange, insa ganditi-va si voi mai bine ei au un corp foarte lucrat si una este cand ne da cineva noua un pumn sau o palma, dar se intampla sa nu ne curga sange uneori si alta este cand le da lor, din moment ce se incordeaza durerea nu este chiar ata de insuportabila. Iar cat despre vanatai toti wrestlari au corpul inchis fiind dati cu tot felul de uleiuri si creme si nu se poate observa chiar asa tare daca au sau nu urme de vanatai, insa uitati-va la un meci in care se bate Sheamus, care e si preferatul meu, o sa observati ca are vanatai cand este lovit, deoarece avand pielea asa de alba se observa mai bine. Insa nu stiu ce sa zic eu sper ca este real si chiar am fost dezamagita cand am auzit de la altii ca nu e, oricum o sa-l urmaresc in continuare indiferent daca e sau nu real, doar ei stiu. Dar vedeti ca de multe ori se intampla accidente si lipsesc luni intregi pentru ca au facut operatii si se refac, sau mai ales cand i vezi de la ce inaltime sar e evident ca nu pot truca asta, sau manevra lui kane, pai oameni buni pe voi cand va ridica cineva de gat in sus vreti sa spuneti ca nu simtiti nimic... nu prea cred, sau cand i vezi cum transpira si abia mai pot respira. Eu zic ca wrestlingul este real acum fiecare cu parerea lui. big grin

| SimonaGiorgi a răspuns:

Eu nu cred ca este adevarat! In box dupa cateva runde sportivi sunt terminati fizic iar in wrestling se lupta aia non stop si nu au nimic. Totul este aranjat si exersat bineinteles ca sa le iasa asa.

| DavidBossu a răspuns:

Da eu cred ca e adevarat