| dedecevrei a întrebat:

Cred ca am mai vorbit despre asta..Despre colega mea de banca!
Ea ma copiaza: la scris,la coafura, la tot.
Nu ma deranjeaza asa tare asta, ce ma enerveaza cel mai tare e comportamentul ei.
De curand a fost ziua mea,si am impartit bomboane colegilor,normal, fiind colega mea de banca i-am dat mai multe. Dar nu asta e problema, problema e asta : e hapsana, i-am dat 3 bomboane ( acelea fiind mari ) si niste ciocolata ( fiindca un profesor mi-a refuzat-o ),mi-a cerut inca o bucata de ciocolata, si eu nu i-am dat. S-A SUPARAT, deci eu ii dau si mananca ca vaca( scuzati expresia ) si tot mai vrea, si ar trebui sa fie la dieta ca e cam grasa. Spre norocul meu oricat mananc nu ma ingras laughing
La liceul unde invat bancile sunt mai lungi, 1 pentru 2 persoane. Ea deseneaza bancile cu corectorul,si nu avem voie sub nici o forma sa le desenam.
Dar ce scrie ea acolo? Raspunsul : a scris Ma-ta.
A desenat si pe partea mea de banca, ca na eu sunt proasta si nu observ,nu?
Se crede mare tupeista. Cand e cu cineva langa ea se crede cea mai tare fata din lume. A inceput sa strige pe drum : 'Good-bye bitches!',si cica Doamne nu intelegeti de gluma. Poate am luat-o in serios, nu are dreptul sa ne faca asa.
din cauza ei si a altor colegi - mai am niste dive in clasa, stiti cum merg alea? Sau cum isi intorc capul? Sau ce fata isi fac? Cu gura intre-deschisa si cu ochelarii in mana.Sau cum isi dau ochii peste cap. Doamne.Una dintre dive fiind fata unei prietene de a dirigintei. Urasc ca o favorizeaza. O fata grasa,care ne intreaba pe noi,fetele,daca blugii ii fac fundul mare...- chiar si diriginta ma enerveaza - vrea sa aiba clasa perfecta, favorizeaza fata aia care se crede diva si e urata cu spume-. Uneori ma gandesc cum ar fi sa fiu in clasa cu cei mai buni prieteni ai mei din clasa, fara aceste dive si fara aceasta diriginta. Chiar as vrea uneori sa ma mut.Doar ca acolo unde vreau sa ma mut nu cunosc multe persoane si mi-e frica ca nu o sa ma integrez sad. Mai ales ca eu invat engleza din a 3-a si ei din a 5-a, fiind mult mai pregatiti decat mine la franceza (diriginta lor fiind de franceza) si mi-e frica ca nu o sa tin pasul cu ei sad Clasa e super doar si nu vreau sa ma mut la A sau la B de exemplu, fiindca acolo sunt copii naspa.
Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| Pufoseniiee a răspuns:

Fata mea, de abia mai intelegem, ai trecut de la copiere la scrierea pe banci, de la scriere la dive, de la dive la fata grasa de la fata grasa la diriginta si mutarea din clasa, de la mutare la integrare.
Noi cu ce sa te ajutam dintre astea?

| RiRikk a răspuns:

Desi am inteles putin din ce ai scris acolo, imi dau seama ca ai o problema cu integrarea si ai o stima de sine destul de scazuta. Fii mai sigura pe tine orice s-ar intampla. NU accepta nimic din ce nu iti place.