| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, credeți că funcționează o relație unde femeia este mereu geloasă? Eu pun mereu story despre un băiat,si iubita lui este mereu geloasă,la fiecare story pe care il pun, ea este geloasă...( Sunt fosta lui )

27 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Ii dai block si iti vezi de viata ta, astea sunt gesturi de grupa mica, penibil.

| Violleta2022 a răspuns:

@Alina06
gelozia este o boala psihica serioasa, care distruge orice relatie interumana.
Daca nu inveti sa-ti stapanesti gelozia, nici nu barbat nu va sta langa tine, fiindca nu este o stare normala.

Inchide-ti conturle de socilizare si nu mai spiona pe nimeni, si nu-ti mai pune povesti cu inimi frante si alte porcarii, ca-n felul asta nu-ti trece gelozia, ci te face mai nervoasa si mai iritata.

| Alina006 a răspuns (pentru Violleta2022):

De ce nu pot sa îți dau funda?

| Alina006 a răspuns (pentru Alina006):

A, gata, știu de ce nu pot să îți dau funda, pentru că am șters întrebarea, la ce răspunsuri am primit voiam sa îmi sterg contul, bine ca a apărut un răspuns normal ca al tău si m-am răzgândit...

| J0B0MAT a răspuns:

Nu este bună gelozia dusă la extreme.Dar nici să nu treci peste o despărțire, să ajungi să faci obsesie și numai la ei să te gândești.
Gelozia ei nu este extremă, este normală având în vedere că o obsedată ca tine se gândește mereu la ei.
Problema este la tine, nu ți-o spun în nume de rău, ci ca să te schimbi.Ție îți faci rău în primul rând, pentru ceva care nu merită. Ai grijă de viața ta și nu te mai gândi la viețile altora.

| VoidEternal a răspuns:

Grow up.

| Madaxo97 a răspuns:

Dar tu ce motiv ai sa pui mereu story cu acel baiat? V-ati despartit, gata, lasa baiatul in pace, nu exista prietenie dupa despartire.
Gelozia extrema nu este ceva normal intr-o relatie, fie ca vine din partea fetei sau a baiatului. Dar in cazul vostru, e cam enervant ca pui mereu story cu acel baiat. Tie ti-ar conveni sa ai un iubit care pune mereu poze cu fosta? Eu cred ca si tu ai fi geloasa daca ar face asta iubitul tau.

| Alina006 a răspuns (pentru Madaxo97):

Ea mi-a făcut la fel... chiar și mai rau

| Alina006 a răspuns (pentru Alina006):

Si din cauza lor plâng de 1 an, si numai pot sa îmi fac relație, normal că pun story dacă sufăr după un băiat x sau y

| Alina006 a răspuns (pentru Alina006):

Ce vina am eu ca ea mă spionează?

| Madaxo97 a răspuns (pentru Alina006):

Nu, nu este normal sa pui la story când suferi sau in general orice chestie care ți se întâmplă sa o pui online. Astea-s copilării, ce faci tu acum e un fel de răzbunare, nu este matur ce faci deloc. El a ales-o pe ea si gata, punct. Ce mai vrei de la viata lor. Lasă oamenii in pace și maturizează-te. Mai rău te umilești singura când postezi că suferi...

| Alina006 a răspuns (pentru Madaxo97):

Dacă pun story când am inima frântă însemna că gata postez si când merg la baie? Stai liniștit ca nu sunt genul ăla dragă, si in plus ea când erau despărțiti ea punea si mai multe story cand suferă si de aia a ales-o pe ea, TPU de cct, intreb ceva, îmi răspunde altceva

| Alina006 a răspuns (pentru Alina006):

Nici măcar nu știi toată povestea, încât să știi cine este adevăratul vinovat, așa nu te mai bagă aiurea.

| Alina006 a răspuns (pentru Alina006):

Știi ca dacă îmi dai un sfat greșit s-ar putea sa fac ceva greșit si să sufăr si mai mult? Așa că nu ma iau eu după oricine.

| Alina006 a răspuns (pentru Alina006):

Dar ce fac până la urmă? Am omorât pe cineva? NU? Ei pe mine? Da.

| Madaxo97 a răspuns (pentru Alina006):

Domnișoară, din ce răspunsuri dai si cum te ataci fără motiv, nu cred că ai mai mult de 12-13 anișori. Și eu sunt femeie si sunt trecută prin viața și stiu foarte bine ce înseamnă sa suferi cu adevărat din dragoste, dar ce faceți voi acolo e o joacă de copii, tocmai ai amenințat si manipulat emoțional lumea de aici că dacă îți dăm vreun sfat prost te sinucizi? Serios, atat te duce mintea, pentru un puști la fel de imatur ca tine? Auzi ca ea punea mai multe story-uri si a ales-o pe ea, ma faci sa râd, tu chiar crezi ca de aia a ales-o? A ales-o pentru ca pe ea a plăcut-o mai mult, punct.
Și logica ta acum e sa vă intreceți în story-uri care câștigă ia baiatul sau? Ce vrei tu de fapt? Să te măriți cu el sau ce? Sau vrei doar sa te răzbuni pe fetița aia? Fii sinceră.
Dacă băiatul nu te iubește, nu ține la tine deloc, poți sa pui tu si 1 milion de story-uri ca nu se mai întoarce la tine, maturizează-te si lasă-l în pace sa fie cu cine vrea el, nu te mai umili cerșind atenția lui.

| 1onur a răspuns:

Punete te în locul omului care îi faci un rău cu bună voințâ punete in locul omului care îi faci un rău cu bună știință punete in locul omului care i-ai făcut rău și îi faci rău punete in locul omului care ești conștient de faptele tale către el poate că atunci vei înțelege de ce. Dar este greu Sâte pui in locul omului care îi face rău căci nu ți-ar convine cu siguranță să vezi rău din partea altor oamenii ție făcânduse. Nu-i nevoie nici Sâte pui in locul nimănui să-ți dai seama că om că poți face rău unui om din preajma ta este de ajuns să-ți aduce aminte când cineva ție ți-a făcut o ne dreptate cum te-ai simțit? Ce-ai simți? Furie durere amăgire suferință bătaie de joc loat de prost/ă umilință... este de ajuns să-ți aduci aminte dacă și aia bine înțeles nu ai accepta să-ți bați joc de propriul tău sufletul cu bună voie atunci nu ai ce ține minte decât ce ai putut "câștiga* in schimbul sufletului tău.

| Alina006 a răspuns (pentru 1onur):

Nu îmi pasă, ei mi-au făcut la fel. ...si mai rău chiar

| Alina006 a răspuns (pentru Alina006):

Si din cauza lor plâng de 1 an, si normal că pun story dacă sufăr după cineva.

| Alina006 a răspuns (pentru Alina006):

Ce vină am eu că ea mă spionează?

| 1onur a răspuns (pentru Alina006):

Vrei sa spui că și ei pune la story cu tine pe conturile lor de insta? De asta faci aaaa de asta faci așa păi așa spune da așa sunteți chit ei pun cu tine tu pui cu ei la story

După Dumnezeu de ce nu suferi? Da suferi după un om care te-a înlocuit? Îți place să fi opțiunea altora? Când au și n-au chef de tine? Tu ști cel mai bine.

| Alina006 a răspuns (pentru 1onur):

Stai liniștit dragă ca am suferit si după Dumnezeu o grămadă, vi să îmi faci morală inutilă.

| Alina006 a răspuns (pentru Alina006):

Dar ce fac până la urmă? Am omorât pe cineva? NU.ei pe mine? Da.

| Alina006 a răspuns (pentru Alina006):

Deci faza e ca ei au relației de 3 ani și ei stau in casă si el se mau duce sa înșele si a zis ca e ceva normal pentru el, când l-am cunoscut, si după m-a lasat balta când am aflat si după ea face videoclipuri despre mine să mă facă gelosa si îmi zicea sa mor de invidie, si eu doar pun story despre el pentru ca îmi e dor de el sau sufăr, pentru că oricine ar suferi, sunt om nu robot, sunt nevinovată...

| Madaxo97 a răspuns (pentru Alina006):

Deci faza e ca tu iubești si plângi după un terminat căruia i se pare normal sa înșele. Asta vrei tu? Vrei sa se întoarcă la tine si sa te înșele? Să vezi ce fericită vei fi atunci de nu mai poți, mai rau te bagă in depresie. Tu in loc sa te bucuri ca ai scăpat de asemenea specimen stai si plângi, imi e milă de tine, sper sa îți vină mintea la cap si sa cobori cu picioarele pe pământ ca nu e bine ce faci. Cândva, peste ani, când vei fi femeie, o sa înțelegi și îți va părea rău ca ți-ai irosit timpul si lacrimile cu toți prostii...
Tu in loc sa ii ignori sa nu le mai dai satisfacție, să le arăți ca nu îți pasă de ei, sa ți capul sus, tu intri in jocul lor si la final tot tu o sa ieși șifonată din situația asta.
Nu zice nimeni sa nu suferi, dar suferi in tăcere, sau pe umărul unei prietene, nu faci publică suferința pe net.

| liviaArianna a răspuns:

Asta depinde doar de tine laughing dacă mai continui cu story-urile alea, nu cred.

| liviaArianna a răspuns:

Nu știu