| edrinaady a întrebat:

TPU! cu ce sa ma ocup toata ziua ca ma plictisesc sa stau tot timpul pe net si sa ascult muzica. ceva ideii voi pe ce site va uitati toata ziua ca eu deja nu mai pot simt ca imi es din minti.am 13 ani degraba 14.mersy mult FUNDA

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Depinde si ce muzica asculti. ca de poezia aia nesfarsita numita muzica rap. e si normal sa te saturi. chiar iti place cum turuie ala fara rost 5-6 minute? (daca nu asculti rap, scuze)

lasa pc-u, iesi afara cu prietenii, desfasoara alte activitati. viata nu consta numai in PC.

| valy a răspuns:

Mai iesi si tu pe afara.mai plimbate.mai ia aer.mergi cu prietenii la un fotbal.sau daca vrei sa stai in casa.instaleaza un joc care sa iti placa mult.mergi la biblioteca si ia-ti carti cu aventuri si citeste. uitate la film.ehehe cate poti face.

| CARMENCITA a răspuns:

Eu la 14 ani ascultam muzica, vizionam filme, ma vedeam cu o prietena, am urmat niste cursuri, luam lectii de pian.Ai putea urma un curs de limbi straine, de dans sau altceva ce-ti place tie sau sa citesti o carte, asta daca-ti place.

| ATHOS a răspuns:

Draga mea de ce nu citesti? Sunt asa de multe si de frumoase romane de dragoste! Crede-ma, ai ce invata din ele!
Daca te decizi : Lev Tolstoi- "Anna Karenina ", grea dar vei invata foarte multe. Asta pentru inceput!

| SeNyS a răspuns:

Pai la 13 ani, ai putea sa mai lasi pc-ul si sa te ocupi mai mult de scoala citit, gramatica(!) alea alea tongue

| Metaler a răspuns:

Depinde... dac vrei pe site-uri nu stiu. dar daca vrei games poti incerca jade dynasty daca ai nev de ajutor...contacteaza-mahappy