| Antonia075 a întrebat:

Cum as putea sa revin la hobby-urile mele din inainte? Sunt venita aproape de 1 an in Romania, inainte am stat 3 ani in Spania cu mama si m-a ajutat si m-a incurajat foarte mult. Cu incurajarile ei, invatam foarte bine la scoala, desenam foarte frumos si ea ma incuraja sa continui, faceam mult sport, si la scoala si in afara, mergeam la sala, si imi mentineam silueta, eram foarte ordenata, aveam grija de mine..Acum de cand am ajuns in Romania nu mai sunt la fel. Cu scoala merg prost, nu mai imi dau silinta, nici pentru desenat nu mai sunt pasionata, nici pentru sport, nici pentru ingrijirea mea personala...inainte imi mentineam fata frumoasa cu diferite chestii sa nu-mi iasa cosuri, aveam grija calumea de unghiile mele, etc. Cum sa fiu atrasa iar de aceste lucruri? Va rog ajutati-ma..chiar am nevoie mare...Dau FUNDA :*

1 răspuns:
| Lawliet14 a răspuns:

La noi la scoala se invata, si e mai putina practica. Pai trebuie sa tragi de tine vreo 2 saptamania si sa le practici ca sa-ti dai seama de frumusetea lor din nou. Mama ta nu mai e cu tine? Cred ca n-ar fi rau sa mergi la psiholog, te poate invata cum sa-ti faci viata buna. Ai schimbat mediul, clima, sa nu fie un inceput de depresie.