| Rayyy2005 a întrebat:

Bună TPU! Cum aș putea scapa de anxitetate? Si poate chiar o posibila depresie? (Știu ca nu te poti diagnostica singur cu chestiile astea, dar am cam vazut ca am simptome...). Nu-mi recomandati mersul la psiholog, parintii mei n-ar fi de acord cu asta niciodată.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Pune te pe genunchi și spune _ Tatalui nostru eresc, tot ce simti, ca si celui mai perfect prieten, el e cel mai bun si iubitor psiholog, terapeut, parinte. CiteebPsalmii.

| Rayyy2005 explică (pentru ania):

Mulțumesc de răspuns, dar să știți ca am incercat sa fac si chestia asta vreo 11 luni și nu m-a ajutat...

| Violleta2022 a răspuns:

Cu terapie si medicatie serioasa de la medicul psihiatru.
Dupa cum vezi am sarit peste psiholog fiind nu ajuta si oricum nu-ti place.

| Furnicuta000 a răspuns:

Toata lumea are anxietate, nu exista nimeni pe pamantul asta care sa nu se teama de ceva sau sa nu intre in panica in anumite situatii. Acum depinde si cum te afecteaza asta pe tine, ce simptome ai, da mai multe detalii

| Rayyy2005 explică (pentru Furnicuta000):

Așa este! Păi...am mai avut stari in care eram trista, dar imi reveneam repede si eram iar veselă, însă de o perioada de aproximativ 11 luni sa zicem, parcă sunt mereu tristă și mereu ma gandesc la ce e mai rău. Simt parcă că ma trezesc degeaba dimineață și ca viața mea n-are rost. (Nu vreau sa ma plang dar a trebuit sa dau detalii.)

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Rayyy2005):

Pai asa e viata, nu are rost, tu trebuie sa ii dai un rost. Sa-ti fixezi un scop si sa-l urmezi

| Rayyy2005 explică:

Anxietate*
Scuze pentru greșeală.