| fearlessss a întrebat:

Buna TPU
Cum e cu proba la bilingv? Trebuie sa ai 60p cu tot cu alea 10 din oficiu sau fara? Spre ex, daca iau 30 la oras si 20 la scris mi se aduna 10 si am 60 si trec? Sau trebuie 60 fara punctele din oficiu? Fundaa

1 răspuns:
| SoranaCs a răspuns:

Buna, nu stiu cum sa iti explic, fiecare liceu are o notare diferita la proba de biligv. Nota minima este 60 de punte. Dar daca inaintea ta sunt foarte multe note cu un nivel mai mare, aceia vor fi admisi inaintea ta. Este la fel ca admiterea de la liceu. succes!