| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac ca sa imi creasaca mai repede unghiile fara nu stiu ce produse? Cel mai bun raspuns funda! O zi faina!

3 răspunsuri:
| Vartolomei_Marionela_Si_Ioana_1972 a răspuns:

Sa le tii mult timp in apa crede.ma o sa creasca foarte mult si foarte frumos.O sa fie si lucioase. funda?

| IthinkIly a răspuns:

Bună.
Le ți mai mult în apă sau în ulei călduț și în zeamă de lămâie, îți vor crește mai repede, mai tari și mai frumoase happy
Poți folosi ce ulei vrei, te poți da în fiecare seara la curicule cu ulei de ricin dacă vrei să crească și mai repede, îl poți achiziționa de la farmacie, e în jur de 4 lei happy Uleiul de ricin este folositor și pentru altceva, te poți documenta pe internet.
Fundă?happy

| Ungureanus a răspuns:

Din cate mi-aduc eu aminte de pe la biologie, unghiile, ca si parul, sunt tesuturi moarte, de asta nici nu dor cand sunt taiate.nu stiu daca vor creste mai repede daca le tii in apa, cred ca au o viteza constanta de crstere