| Pixxie00 a întrebat:

cum fac sa atrag si eu atentia intre prietenii mei? adica ei stau toti cu mine si se joaca pe iphone pana consuma bateria si dupa mi-l dau inapoi si nu ma mai baga in seama daca imi moare telefonul... vreau si eu sa atrag atentia, sa fiu populara ca sa zic asa, adica eu nu sunt invitata in prea multe locuri si ce sa fac ca sa fiu si eu placuta de toti si sa fiu populara intre copii de la bloc? Sa par interesanta? ce trebuie sa aduc pe afara mai interesant pentru copii

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MeConstantine a răspuns:

Buna,

Trebuie sa te duci pe tine. Fiind a doua intrebare si clar ca sunt cu complexe, recomandarea mea este sa nu-ti mai iei telefonul la joaca sau sa nu-l mai scoti. Lucrurile ii atrag pe copii dar pentru o perioada scurta de timp si cu cat atunci mai multe cu atat isi vor pierde mai repede interesul.
Sfatul meu este sa te aduci pe tine, sa te duci acolo sa te implici happy sa pari trista, sa pari rebela, sa fii cum ai vrea sa fii pentru ca asa lumea se va intreba ce este cu tine, va cauta sa te descopere si totodata sa vada cine esti cu adevarat.
Cele mai frumoase prietenii se nasc din cele mai spontane si mai reale evenimentehappy implica-te si iesiti la plimbare, cu rolele happy o activitate facuta impreuna ii implica mai mult pe prticipanti.
Blocul nu este toata lumea ta asa ca poti cauta si alte experiente.

| LittleMonster689 a răspuns:

Asta inseamna ca nu iti sunt cu adevarat prieteni. Te vor doar pentru lucrurile pe care ei nu le au. Precum iphone-ul de exemplu `. Incearca sa gasesti un punct comun cu ei. Si + ca daca nu te baga in seama decat dupa ce iti consuma bateria la telefon, inseamna ca profita de tine, si e mai bine sa iti cauti niste prieteni care te vor pentru CINE ESTI nu pentru CE AIwinking. Sper ca te-am ajutat :*

| radu023 a răspuns:

Buna pai eu consider ca cel ce sta cu tine si se joaca pe iphone pana iti moare bateria nu iti este prieten ci doar un profitor atunci cand ai un prieten nu trebuie sa iesi tu in evidenta cu ceva ci el sa te intrebe ce mai faci ce ti-ai mai luat adica cel putin asa e la mine cu prietenii mei sfatul meu e sa iti cauti alti prieteni