| Martapop a întrebat:

Buna TPU
Cum fac sa ma dezindragostesc?
Adica a inceput sa imi placa de un baiat cu un an mai mare dar suntem ca apa si focul si parintii mei nu vor fi niciodata de acord cu el
Adica eu sunt fata aia aparent inocenta pe care cine nu o cunoaste o considera o fita,fata care nu injura niciodata, care nu fumeaza si care nu a sarutat pe nimeni pana acum
Pe de alta parte el e destep dar genul ala de baiat "badboy" care fumeaza si asculta rap/metal
Ce sa fac? Plus ca nici nu il cunosc personal...doar din vedere
P.s ambii suntem la liceu

Răspuns Câştigător
| Zorok a răspuns:

Nu e ''badboy'' e doar un om simplu cum suntem toti celilati. Daca te-ai indragostit de el inseamna ca ai sentimente pentru el. Vorbeste cu el, invita-l la un suc, la o tigara, o inghetata, etc.Socializeaza cu el si incearca sa-l seduci.De ce ai vrea sa te dezindragostesti de cineva? Iubiera e un sentiment ca oricare altul care ne este indus de mintea noastra, alegerea e a ta! Numai tu poti hotari daca ai curajul sa faci ce-ti spune inima si nu ceea ce iti spun parintii, prietenii, si oamenii dragi/apropiati tie.Viata e scurta trebuie sa faci detoate in ea si atat timp cat te simti bine daca esti in preajma cuiva pe care il simpatizezi consider ca ar trebui sa fii de acord cu tine si nu cu ceea ce societatea iti spune.Tu esti cel care iti dirijezi viata nimeni altcineva nu ia decizii in locul tau.Fiecare dintre noi trebuie sa preia controlul asupra vietii sale si sa lase la o parte vorbele altora.Viata e frumoasa! Traiesti-o asa cum iti place.Sanatate si mult succes. happy

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cum te ai indragostit de cineva pe care nici nu il cunosti?

| Martapop explică (pentru suntserios):

Nu neaparat ca nu il cunosc...
Adica suntem la acelasi liceu si pur si simplu are asa un farmec aparte care le da pe fete pe spate
Nu e genul de peroana pe care o vezi odata pe strada
Ne vedem mai des prin liceu dar nu pot sa ma holbez la el

| Zorok a răspuns:

Badboy pentru ca fumeaza si asculta rap? laughing

| Martapop explică (pentru Zorok):

Toata lumea zice asta...altcumva nu am stiut ce sa zic