| starlight888 a întrebat:

Cum pot recapata increderea si prietenia celui mai bun prieten? I-am dezvaluit secretul fara sa vreau si el a avut incredere in mine...

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena e uşor de recăpătat, încrederea nu.
Odată ce o pierzi, de obicei pierdută rămâne. Dar poţi încerca. Vorbeşte sincer cu prietenul tău şi spune-i că îţi pare rău pentru tot ce s-a întâmplat. Explică-i că pur şi simplu ţi-a scăpat şi nu ai fost conştientă de divulgarea secretului pe moment. Sunt sigur că va înţelege dacă vei fi sinceră cu el.
Cât despre încredere, se poate recăpăta în timp, dovedindu-i că meriţi să îţi acorde o a "doua şansa".