| mishutza a întrebat:

Buna tpu....cum sa fac sa fiu o fata mai rebela,nepasatoare ca sa numai sufar de obicei eu sunt mai linistita, o fata mai cuminte! Dar m-am saturat sa ma ia toata lumea de proasta si de fraiera vreau sa ma schimb sa fiu altfel! Am suferit mult din cauza unui baiat si poate inca mai sufar... vreau sa ma schimb sa numai pun totul la suflet, vreau sa fiu alta fata! FUNDA pentru cel mai tare raspunswinking

Răspuns Câştigător
| ChristinneK a răspuns:

Nu cred ca e nevoie de o schimbare trebuie doar sa ai mai multa incredere in tine, crede-ma nu e nimic rau in a fi o fata cuminte si eu sunt la fel si nu am incercat sa ma schimb, ai nevoie de multa ambitie, tupeu si cum am mai spus multa multa incredere in tine. Daca ai fi o fata rea si rebela si cu nasul pe sus ce ar crede lumea despre tine plus toate fetele sufera la un moment dat nu e ceva neobisnuit e vorba despre copilarie si acestea sunt chestiile care nu lipsesc din viata noastra, doar pentru ca un baiat te-a facut sa suferi nu inseamna ca trebuie o schimbare in viata ta, poate pur si simplu nu era el cel potrivit.Nimeni nu iti va da un sfat sa te schimbi in rau. Bucura-te ca esti o fata cuminte si linistita pentru ca sunt putine fete ca noi desi putem suflet cateodata nu trebuie sa ne lasam duse de val fi mai stapana pe tine si va fi ok. Pupici si sper ca te-am ajutat putin.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fii tu însăți, nu ai să reușești să schimbi lumea într-o zi și de una singură.
Crede în tine că poți face față!
Pa, pa.

| EuAli a răspuns:

Nu te lasa influentata de altii.

| DeeaVonP a răspuns:

Nu-i paga in seama, gandeste-te ca nimeni nu este perfect, daca ceilalti te iau peste picior, nu-i baga in seama si daca iti doresti cu adevarat sa fi o fata rebela, n-ai de ales, dar o sa ai probleme...Nu am dreptul sa te judec, poti fi ce vrei, dar daca vrei sa fi o fata rebela, aspectul conteaza cel mai mult si dupa comportament... Funda?