| m0n1kmara a întrebat:

Cum sa-i spun mamei ca am luat un 5 la biologie?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca crezi se supara nu i spune deocamdata, asteapta un moment in care e bine dispusa

| Isabelamaria21 a răspuns:

"Mamă,am luat un 5 la biologie."

Simplu şi la obiect.

Nu cred că o să se bucure de nota pe care ai luat-o.

| Luori a răspuns:

Cu regret si straduindu-te sa iti maresti nota pe viitor. Si 5 este nota, si chiar uneori un sut bun care te poate impinge in fata. Vorbeste-i, se va supara, insa ii va trece. Acum ca s-a intamplat, munceste mai mult si repara ceea ce a dus la nota aceasta.
Succes la scoala!

| VadTot a răspuns:

Pur si simplu pentru faptul ca nu esti o robot Programat sa ia doar 10! Promitandu i ca urmatorul va fi un 10!laughing

| itscloudyoutside a răspuns:

Foarte simplu, "am luat 5 la biologie". Nu se sfârşeşte lumea cu un 5, şi sigur şi ea e de aceeaşi părere. Normal că nu o să fie prea fericită, dar o să-i treacă. Data viitoare înavţă, şi îţi vei corecta tu media cumva.

| Andishor a răspuns:

"Mama, te iubesc!

P.S. Am luat un 5 la biologie. big grin"