| StefaniaM a întrebat:

Cum sa incep, as vrea sa scap de o prietena. Pur si simplu m-am saturat de ea si de expresiile ei gen "are cancer" "tristuc" "am patit" etc. si minciunile ei! Timp de 2 ani cat am fost "cea mai buna prietena" a ei, m-a mintit de atatea ori (ba ca are nu stiu ce iubit tigan cu patratele, ba ca a primit nu stiu ce iPhone dar n-o lasa ma-sa sa-l aduca la scoala, ba ca are alt iubit care a fost nu stiu unde, chiar si anul asta mi-a spus ca merge la dreamhack, dar in fine, deja asta n-am mai crezut-o). Plus ca sta cu toti cocalarii pe ask.fm/ whatsapp si posteaza tot felul' de rahaturi de "selfie-uri" pe facebook cu descrieri legate de dragoste. Ma, stau si ma intreb, de unde dragoste la 14 ani? E oribila. Le mai si barfeste pe celelalte fete din clasa ca stau toata ziua pe facebook si se barfesc la colt de strada, ca de parca ea e mult mai diferita decat ele.
Asa ma enerveaza faptul ca am mai incercat sa stau cu altcineva in banca la inceputul anului, si dupa ce am ajuns acasa a inceput sa-mi trimita mesaje pe facebook ca vai "am ramas fara prietena" "o sa ma tai" si bineinteles nelipsitele emoticoane triste. Chiar nu stiu cum sa scap de ea.
A, am uitat sa adaug ca azi dupa simulari a venit cu o asa de atitudine de "diva" la mine ca n-am stiut sa fac o problema si o discutam cu o colega "ba da voi sunteti prosti" "cum naiba sa nu stii sa faci problema asta". No, in concluzie, oricum is prea proasta pentru ea si are destul de multi prieteni pe snapchat.

Ok, nu cred ca a fost necesar eseul asta(dar trebuia sa spun ce am pe inima), asa ca o sa pun intrebarea: Cum sa scap de ea, fara sa-mi trimita tot felul de prostii pe facebook?

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Unde ai gasit asa ceva?

| ToKen a răspuns:

Pleci. Efectiv. Simplu.
Daca-ti trimite chestii, le ignori.

Si. Si tu o barfesti acum.

| AFR81 a răspuns:

Ii spui ce te deranjeaza la ea si ca nu mai doresti sa fiti prietene, iar apoi o ignori. Nu e greu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ignor-o. Zau asa. Nu ii mai arata ca iti pasa si o sa inteleaga.

| Fatamuntilor a răspuns:

Si tu faci cam acelasi lucru,iti barfesti colega!
O blochezi pe toate siturile, nu va mai putea trimite nimic, si nici tu nu mai vedea!
Ignora! E cea mai buna arma pentru a pune capat acestei prietenii.
La varsta asta, prieteniile sunt instabile, iti vei face alti prieteni.
Comportamentul tau ii va da gandit si poate se va schimba!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

O ignori si ii spui sa te lase in pace ca te-ai saturat de nemultumirile si comportamentul ei.Simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O ignori efectiv si cauta replici cu care sa ii inchizi ciocu'. II spui sa te lase cu prostiile ei, ce e mai proasta ca vaca si daca i-ai da o carja ar fi un **** pe bat. Pleci de langa ea (iti dai ochii peste cap si pleci), ah si la mesajele de pe facebook, dai seen si gata, ca asa se enerveaza happy

| Sirbu_Damiana_2000 a răspuns:

Spune-i in fata tot ce crezi si sa speri ca o sa te inteleaga iar daca nu te intelege inseamna ca nu merita prietenie adevarata si spune-i ca ati vrea sa fiti doar colege si nimic mai mult