| Kipetet a întrebat:

Cum sa incep. La inceputul scolii a inceput sa imi placa foarte mult de o fata. Ea insa nu ma suporta de loc. In timp am ajuns sa vorbim tot mai des si sa ne intelegem. Imi trimitea mesaje cu ce faci in fiecare seara si batea apropouri ce dadeau desigur in avantajul meu. Dar s-a intamplat ceva. A fost o festivitate iar eu ca un mare prost ce sunt am invitat alta fata sa mearga cu mine si nu pe ea. Nu ma intrebati de ce am facut asta pentru ca nu stiu. Cand a aflat nu a zis nimica adica nu vroia sa arate faptul ca o deranjeaza ce am facut, dar stiam prea bine ca este geloasa deoarece isi tot intreba prietenele cum arata tipa pe care am invitat-o. Dar intr-o luni am mers cu ea in oras ca sa o ajut cu ceva. Iar de atuncea nu a mai vorbit cu mine.Nu am ideea de ce. Intr-o buna zi ii trimit mesaj cu imi pare rau ca nu te-am invitat pe tine, dar ea imi raspunde ca nu ma iarta si ca nu ma va ierta niciodata. Din asta am tras concluzia ca a trecutt mai departe si nu mai simte nimic pentru mine. Daca ati putea sa imi spuneti cum sa o recuceresc as fi foarte recunoscator.

Răspuns Câştigător
| Serban_Skithi_1994 a răspuns:

Pfffhappy E greu greu greuhappy dar nu imposibil
In primul rand daca stii ce ii place ei cel mai mult atunci incearca sa te folosesti de acel lucru. In al doilea rand fiecare fata are un loc adanc in in ea, in care tresare cand vede cuvintefrumoase si chestii de genul. Foloseste-te cu incredere de locul acela.E o resursa infinita de unde poti recuperahappy Si in al treilea rand ai multa rabdarehappy

2 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Nu cred ca ajunge sa ii spui ca iti pare rau. Demontreaz-o! [prin mici gesturi care sa o convinga de lucrul asta: cate o floare, un mesaj din cand in cand- fara sa devii enervant sau insistent] si mai ales sa nu mai repeti greselile din trecut.
Daca nu esti convins de sentimentele pentru ea, lasa totul asa cum e, sa nu mai sufere fata...
Daca o iubesti, incearca sa te apropii mai mult de ea [poate te ajuta vreo amica comuna.]
Poate reusesti sa va intalniti "intamplator" undeva unde sa aveti ocazia sa vorbiti deschis despre voi.
Si ai rabdare fiindca nu cred ca vei reusi din prima! happy

| WeAreYoung a răspuns:

E cam greu sa o recuceresti deoarece ea te crede un nesimtit. ( fara suparare) Trebuia sa actionezi mai de mult. Acum zii unei prietene de a ei sa te ajute. Spune-i sa ii trimita mesaj sa vina intr-un loc si apoi scoate-o in oras si nu uita sa ii cumper flori apoi habar n-am ce vei face, dar roaga-te sa o impresioneze gestul tau.