| anonim_4396 a întrebat:

cum sa stau pe strada (in picioare), adica in ce pozitie tot incerc diferite pozitii dar degeaba chiar nu stiu, stiu ca suna ciudat, dar nu stiu nu ma simt eu bine cand stau asa in picioarae si cu mainile pe langa corp...Cel mai bun raspuns funda.

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Intr-adevar, e destul de aiurea sa stai asa, pur si simplu, cu mainile pe langa corp. Incearca sa stai cu bratele incrucisate sau sa te sprijini de ceva, daca imprejurarea ti-o permite. Daca ai o geanta sau rucsac, poti sa tii o mana pe aceasta/ acesta. Alta varianta ar mai fi sa iti tii mainile in buzunar, daca te simti comod asa.

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Personal adopt stitlul cu mainile 'incrucisate'
Cit timp am lucrat ca agent de paza eram nevoit sa stau mult timp in picioare, sint obisnuit cu aceea pozitie, se zice ca pozitia cu "mainile incrucisate" se zice ca te aperi cand minti big grin
Deh, acum nu stiu, eu asa staubig grin mai mereu

| τττ a răspuns:

Draga ergi1, trebuie sa te simti in pielea ta si stai in ce pozitie vrei. Poti sa te pui cum doresti! Nu conteaza daca stai cu mainile pe langa corp etc., conteaza sa te simti tu bine.

| deathnote001 a răspuns:

Multumesc mult pentru raspunsuri