| ingerinaripat a întrebat:

Cum se face legatura intre o imprimanta si un laptop? (ca sa trag poza din laptop la imprimanta)Dau funda pentru raspunsul cel mai bun.multumesc.

Răspuns Câştigător
| Enste a răspuns:

Calculatorul are niste dreptunghiuri pe lateral(daca e laptop) imprimanta si ea are un dreptunghi le conectezi intre ele

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La mai toate imprimantele este un cablu USB, un CD cu driverele de rigoare si un programel-interfata de lucru pe computer. Daca mai vrei o informatie sa-mi spui si denumirea si codul. Exemplu: Epson Stylus sx125, Canon Pixma mp 210, etc.

| ingerinaripat explică (pentru Salontanul):

Si cum fac legatura, se face cu CD nu?

| ingerinaripat explică (pentru Salontanul):

Nu mi-ai raspuns la intrebare crying

| ingerinaripat explică (pentru Salontanul):

Nu mi-ai raspuns la intrebare

| ingerinaripat explică (pentru Salontanul):

Nu mi-ai raspuns la intrebare. logic sunt la toate cablu Usb etc

| ingerinaripat explică (pentru Salontanul):

Pe mine ma intereseaza cum se face legetura dintre imprimanta si calculator

| Salontanul a răspuns (pentru ingerinaripat):

Apoi, scuza-ma, dar cat de fraier ( ca sa nu zic mai rau) sa fii sa nu stii sa bagi un cablu in niste gauri! Ce vrei sa-ti explic? Nu poti gresi gaurile ca nu intra in altele. Sa-ti spun ca se ia cablul in mana si sum se ia si cum se baga intr-o gaura? Dumnezeule, mare! Apoi ca se ia CD-ul si cu imprimanta pornita se baga in computer si se instaleaza programele de acolo?! Esti ca in povestea cu drobul de sare! Numai sa nu-l bagi invers! Doamne, Dumnezeule! Am 57 de ani dar asa ceva n-am auzit in viata mea! Voi tinerii n-ati fost pusi la munca si sunteti de o. rara. Imi pare rau ca te jignesc dar sa n-ai curajul sa bagi un cablu in doua gauri este de poveste! Mai si scrii pe aici ca nu-ti raspund. Da' ce crezi ca eu stau toata ziua sa raspund? Am si eu niste ore libere!

| Enste a răspuns (pentru ingerinaripat):

Calculatorul are niste dreptunghiuri pe lateral(daca e laptop) imprimanta si ea are un dreptunghi le conectezi intre ele

| darrio2007 a răspuns:

Prin cablu de date.Dai print la poza respectiva.