| Ursoi_Maia_1976 a întrebat:

big grin Ma nu, esc bianca si am 13 ani. De o luna sunt impreuna cu un baiat de la mine din clasa. Totul a fost bine si frumos(de fapt nu chiar.) pana cand am ajuns la faza cu sarutatul(nu voiam sa am primul sarut cu el)cand am refuzat de 2 ori. Incq dinqinte sa fiu cu el..imi placea de un alt baiat(clasa a 8-a etc) si stiu ca si lui ii place de mine. Ok ideea e ca nu stiu cum sa ma despart de actualul prieten...noi stam impreuna in banca de obicei dar ieri am preferat sa stau cu bff ul meu..si nu am vb deloc cu el..mesaje nu am mai primit ca in fiecare zi..sunt bulversata si habar n am cum s o rezolv. daca ati putea sa imi dati inste idei, mi ati fi de mare ajutor. Multumesc

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Pai. de actualul de ce te-ai "legat" daca itiplacea altul?
sau vroiai cu orice pret sa fi in rand cu lumea. e bine macar ca sti sa spui si "nu" nu numai "da". celmaibine e sa-i spui ca ar fi bine sa luati o pauza amandoi. fara sa te certi sau sa-l faci sa se simta vinovat sau sa ti-l faci dusman (daca nu cumva este deja)