| Isabellaღ a întrebat:

big grin
Sunt putin confuza..sa va zic care e problema mea!
Sunt o fata de 16 ani cu o gramada de prieteni :-) tot timpul m-am inteles bine cu cei din jurul meu, dar cu toate astea baietii par sa ma cam ignore.Adica sunt placuta de baieti dar niciodata de cei de care imi place mie! Nu stiu de ce, ma inteleg bine cu ei dar niciodata nu a fost ceva mai mult.Pana la urma ajung sa ma indragostesc si nimic mai mult! Mi-a placut de un baiat foarte mult, dar niciodata nu am putut sa ii spun ce simt pentru el, eram prieteni, vorbeam si glumeam mult cu el, dar eu simteam ceva mai mult(si asta s-a mai intamplat cu cativa). Acuma imi place de un baiat care e cam departe.Sta in alt oras.L-am cunoscut prin intermediul fratelui meu mai mare si ne mai vedem din cand in cand.Ne salutam, am si vorbit, ne zambim si ne holbam unul la altul dar nu face nici unul din noi nimic.Eu sunt mai timida cand vine vorba de baieti(poate asta e problema, de obicei ma rusinez repede cand vad un baiat dragut si ma balbai de numa' laughing ).Si cand le vad pe toate, unele si mai mici ca mine ca au prieten si ca sunt fericite...nu stiu, ma simt singura! Ba chiar mi s-a zis "waa tu ca ai 16 ani nu ai avut nici un prieten pana acum?:O"
Un sfat ceva? sau macar o parere :-) promit funda si vot!

Răspuns Câştigător
| PentruLiniste a răspuns:

Daca un baiat te place iti da semne, iar daca tu reactionezi pozitiv la semnele lui el va face urmatorul pas.
Din cate povestesti tu i-ai dat semne, dar e posibil ca baiatul respectiv sa nu te placa.
In legatura cu varsta ta..iti sugerez sa nu-ti faci griji. Daca treci de 25 de ani..atunci sa-ti faci griji happy.
Nu este bine sa te grabesti. Poate nu a sosit inca timpul sau persoana potrivita pentru tine.
Oamenii sunt diferiti din toate punctele de vedere. Daca unele fete si-au gasit,, dragostea" la 5 ani este pentru ca asa,, le-a fost scris".
Nu e bine sa te simti nasol..doar asteapta si daca te simti singura spera.
Toate vor veni la timpul lor.
Daca te mai simti singura iti promit ca-ti voi tine eu companie la conversatii.

2 răspunsuri:
| TerminusMarc a răspuns:

Cel mai bine ar trebui sa-i spui baiatului ce simti. Eu sunt baiat, si o fata mi-a spus ca ma place. Mi s-a parut firesc si foarte frumos ca a avut curajul sa imi spuna asta. De ce nu ai face si tu la fel? Dupa cum se comporta cu tine cred ca te place. Ar trebui sa fiti impreuna. Dar totusi ai grija. O relatie la distanta functioneaza mai greu, si sa nu suferiti mai incolo din cauza asta sad. Ti-o spun din propria experienta. Funda big grin?

| olivikkka a răspuns:

Nu iti face griji am aceeasi problema ca si tine numai ca eu am 15 ani, stii am citit undeva un status care suna cam asa: soarta singura ne gasese pe noi, jumatatea chiar Dumnezeo ne-o gaseste, caci cela mai importat in viata esta totul la timpul lui sa fii la locul si timpul potrivit, sper sa iti ridicat cit de cit moralul bafta