| iiBeiibiiy a întrebat:

Da.ti.mi niste ideei pentru decoratiuni la banchet. Ceva facut din hartie creponata sau ceva de genu asta.
Pls :*

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Unfla niste baloane si atarna-le peste tot in restaurantul unde faci banchetul, atarna si niste panglici de diverse culori, cat despre ornamentele astea din hartie creponata/glasata, fa-le ca la gradinita: taie hartia in fasii subtiri pe care le lipesti in forma de cerc la ambele capete, apoi mai lipesti inca un cerc din alta culoare, in forma unui lant, cam ca aici: http://www.casutacopiilor.info/......hartie.jpg 9d7bd4, eu asa am avut la banchet, desi pentru clasa a 8a mi se pare cam prea "fortate" decoratiunile din hartie creponata. Eu zic sa ramai la baloane doar, eventual la scaune sa faca cei de la restaurant niste fundite in spate, cam asa: http://images7.okr.ro/......00_700.jpg iar pe jos pui niste baloane. Pe tavanul restaurantului, daca nu e o sala foarte inalta, poti unfla cateva baloane cu heliu, pe care le puteti desface, inghititi heliu si va amuzati cu vocile care le aveti dupa;)). Distractie placuta la banchet!

1 răspuns:
| uSeRrRrR a răspuns:

Pai baloane si vezi u mai faci cv din hartie creponata si ce mai vrei u.