| Florryi a întrebat:

Daca am la mate un 7, 4,6 si un 3 in teza cat imi iese media? Si daca am pe celalat sem media 6 raman corijenta? Funda=)

3 răspunsuri:
| katy95 a răspuns:

Iti iese media 5 nu ai de ce sa iti faci grijihappy

| 5a a răspuns:

Si 4 daca iti iesea media tot nu aveai cum sa ramai corigenta, pentru ca pe primul aveai 6. 6+4 = 10 : 2 = 5

( Cand am fost citit intrebarea m-am fost amuzat putin pentru ca asa eram si eu numai cu note de astea umblam, 6, 4, 3, 5, 6, 4, 4, 5.

| Simona002 a răspuns:

Iti iese media 5 (aduni notele le inpartesti la cate ai inmultesti cu 3 aduni teza si inpartesti la 4).big grin