| Bichi a întrebat:

Buna TPU daca depun contestatie la examen cu ce ma ajuta imi da puncte sau imi ia

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Iti ia, ca e mult mai riguroasa corectarea la contestare.

Răspuns utilizator avertizat
| Mergel a răspuns:

Pai daca depui contestatie ti-o corecteaza iar. daca isi dau seama ca ai mai gresit ceva si nu au vazut iti ia. daca vad ca ai facut ceva corect si au uitat ei iti pune pct.

| Madytzaa a răspuns:

Pai depinde.A face contestatie inseamna a se recorecta lucrarea. Daca ai facut bine si ti-au dat puncte mai mici, iti vei creste nota prin contestatie.

| Bichi explică:

Si daca am luat sa zicem 7, 88 imi da 8 sau asa ramane

| B530Mihai a răspuns:

Salut,pai daca depui contrstatie lucrarea o sa mai fie inca o data corectata de alt profesor.Acesta iti poate lua si 20 pct dai iti si poate adauga.Anu trecul un prieten a luat la matematica 5.53, a depus contestatie si dupa ea a luat 7.89. Succes!

| Zendayya a răspuns:

Contestatie faci numai daca nu esti multumit de punctaj si esti sigur pe ce ai facut. De exemplu daca esti sigur ca ai rezolvat corect o cerinta dar tu esti de parere ca nu ti sa acordat punctajul care il meritai atunci poti face contestatie. Daca la contestatie vor vedea ca ai dreptate iti vor adauga puncte, dar este posibil ca tu sa fi gresit cerinta si sa iti scada puncte. Deci te sfatuiesc sa faci contestatie numai daca esti sigur de ce ai facut. Sper ca te-am ajutat happy