| ALEXANDRAEUTUELEA a întrebat:

Daca un baiat se uita cu blandete la mine, Cand prinde sa stea langa mine numai pleaca.ma face sa rad,ma tachineaza mereu dar totusi defiecare data cand am nevoie de ajutor el e primul care ma ajuta, inseamna ca ma place? Daca da atunci cum fac sa-i zic ca si eu il plac
.P.S. SUnt incepatoare in genul asta de lucruri big grin.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,te place iar tu ar trebui sa-i spui in fata ca il placi

| Chronicles a răspuns:

Mulţi dintre noi nu avem curajul să ne exteriorizăm sentimentele faţă de o anumită persoană. Dar dacă suntem încurajaţi să o facem, ne luăm inima în dinţi şi inspirăm o gură mare de aer înainte, până la urmă aflăm şi răspunsul mult aşteptat.

Deci până la urmă, de ce să ne fie frică de acest lucru? E perfect normal. Nu ne pică nici cerul în cap dacă am făcut-o şi totuşi acea persoană nu ne-a dat un răspuns tocmai favorabil. Viaţa merge înainte, nu se opreşte pentru nimeni.

Îţi urez mult succes!

| ALEXANDRAEUTUELEA explică (pentru Chronicles):

Faza e ca sunt mai timida de fel si cu el pot vorbi orice ma inteleg perfect cu el darcand zice cevacare ma uimeste ma blochez si ma enerveaza asta.

| euu33 a răspuns:

Da.Sunt mari sanse sa te placa. Spune-i in fata ca il placi. Daca esti prea timida roaga o prietena sa ii spuna.