| anonim_4396 a întrebat:

Dati'mi va rog niste statusuri noi >: dar nu de pe google adica ceva original :X
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Hannelore a răspuns:

Îmi place să cred că am întotdeauna dreptate. ^w^
Chiar dacă n-am. devil

Sentimentele mi-aleargă pe o foaie de hârtie, pe-un trotuar imaginar, spre o inimă pustie.

~ Iubirea e ca şi matematica. Nu înţeleg nimic!

Ştii cum e să treacă pe lângă tine persoana iubită şi nici măcar să te privească în ochi?
Nu, nu. Afurisitul ăsta de timp nu vindecă rănile. Le adânceşte...;-j

Nu este fericit cel care are totul, ci cel care apreciază ceea ce are! ♥

Când iubeşti, toţi oamenii, printre atâtea imperfecţiuni, par incredibili de perfecţi! ♥

Avem prea puţin curaj să ne rostim vorbele inimii...

Nu sunt nici fericită, nici nefericită. Sunt doar dezamăgită de unii oameni...

Dragostea îţi dă putere să speri, îţi dă răbdare, încredere, dar nu te învaţă să supravieţuieşti în absenţa ei...

Un zâmbet poate înlocui o mie de cuvinte. ♥

Sunt momente în care râd şi plâng în acelaşi timp, neştiind ce atitudine să adopt.

Dacă nu am mai ascunde emoţiile, dacă am fi mai sinceri şi iubitori, totul ar fi perfect. Poate prea perfect...

Nu mi-a plăcut niciodată să aleg dintre 2 persoane... E ca şi cum cineva m-ar obliga să trăiesc cu jumătate de inimă.

 Exact când TREBUIE să stai serios, cineva te face să râzi waiting

Nimeni nu poate fi perfect, dar toţi putem deveni mai buni.

 Am crezut în noi ca atunci când eram mică şi credeam în Moş Crăciun!

Când destinu-ţi joacă feste, nu trebuie să plângi, zâmbeşte!

 Nu fi surprins/ă... falsitatea oamenilor nu se va termina niciodată oh go on

Gândeşte-te la toate lucrurile frumoase de lângă tine şi fi fericită.happy

 Într-o zi îmi voi găsi prinţul... dar tati va fi mereu regele meu.

Să nu spui NICIODATĂ „ Te iubesc " sau „ Îmi pare rău " dacă nu simţi cu adevărat asta! (;

Finalurile fericite sunt doar poveşti neterminate...

Aş vrea să fiu motivul zâmbetului tău, nimic mai mult

 Obişnuiesc să zâmbesc după o replică răutăcioasă.

Timpul trece, dar nimic nu se uită!

Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti tristă... pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău.

Când ai spus „ pentru totdeauna "... nu am crezut că vrei să spui 5 luni, 2 săptămâni şi 4 zile;-j

 Pleacă, NU am nevoie de oameni falşi în viaţa mea!

O zi poate începe fără să-ţi trimit un sms, însă ziua nu poate începe fără să mă gândesc la tine.

 Noaptea nu pot adormi, iar dimineaţa nu mă pot trezi!

Nu lăsa pe NIMENI să-ţi fure zâmbetul! (:

• Mmm.Şi când aveam probleme îmi spuneai:"Sunt aici, nu te teme!"Te iubesc`!
• Va veni o zi când tu îmi vei spune:"Eu sunt pentru tine nu pentru alta", iar eu îţi voi spune "ai fost pentru mine, acum fii pentru alta"
• Ştii, nimic nu poate să te înlocuiască. Avem vise împreună care trebuie să se împlinească!
• Spui că e o copilă, dar aşa cum e ea, ţi`a furat inima! Arată`i că o iubeşti, nu fi prost. Pune`ţi şi tu măcar o dată inima în folos!
• Şi țin minte cum striga:Fratee nu pot trăi fără ea.