| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...dau funda celui mai bun raspuns si va rog sa cititi pana la capat chiar daca e lung. Eu plac un baiat, il iubesc pot spune..mai mereu il vad uitandu-se la mine in ore si uneori ma priveste in ochi, alteori se intoarce repedesi mi-a spus o prietena ca se uita si la fundul meu...ma tachineaza si il vad ca ma priveste intr-un mod cum cu alte fete nu o face. E genul de baiat iubit de toate, se camd a la toate dar nu le priveste cum face cu mine. Am inteles ca si poza de fundul are cu o fata din scoala. Uneori vine si ma impinge(asta face cu mai multe fete), alteori ramane surprins si nu mai scoate nici un cuvant cand incep sa vb cu el asta poate din cauza ca eu il ignor. Va rog crede-ti ca simte ceva pentru mine sau totup este in capul meu? Ce inseamna cand mereu ma priveste atat de adorabil...dau funda celui care ma ajuta sa inteleg totul.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca prin simte ceva pentru tine faci referire la iubire eu cred ca este dificil de spus acum. Poate simte doar atractie fizica pentru tine si atat. Faptul ca se tot uita la tine este interpretabil si nu reprezinta un semn concret ca ar simti ceva pentru tine, sentimental. Poate a aflat ca iti place de el si de asta se uita asa, sa vada cum reactionezi. Daca este genul de baiat iubit de toate, inclusiv de tine gandeste-te daca si merita sa simti ceva asa de frumos ca iubire, pentru el.

2 răspunsuri:
| Anonim1524 a răspuns:

Eu cred ca nu vei putea înțelege pina cînd,,dintr-o zi să nu vorbești niciodată cu el,apoi a două zi să îi vorbești scurt și să îi zimbesti puțin și vei vedea dacă în prima zi toată ziua va fi trist,iar a două zi va fi toată ziua plin de viață, atunci înseamnă ca te place, dacă nu înseamnă ca e totul în capul tau și lui îi place sau altă față sau mai multe fețe,, succes, să mă anunți dacă a functionat

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Iubirea e un sentiment atat de complex si de unit,nu cred ca poti sa il percepì si simti doar dintr-o privire,ea necesita timp,cunoastere.Dar ceea ce simti tu sunt fluturasi,e o emotie care te face sa te simti bucuroasa curioasa totodata,un sentiment care poate duce spre iubire,e inceputul atunci cand placi pe cineva.Un baiat sa zicem mai popular,pe care toate fetele il plac sa zic asa si care e in centrul atentiei,se uita la tine dupa cum ai spus,si o face cum cu altele nu o face,ramane surprins asta inseamna ca se simte 'ciudat' ceea ce denota ca atunci se gandeste,si in mod clar la tine doar e logic. Daca si el te place cu adevarat si nu vrea doar sa fie politicos sau sa se comporte frumos cu tine, iti poti da seama doar daca vorbesti cu el, si daca nu vrei fata in fata, incearca sa ii scrii, pana la urma daca e ceva veti ajunge sa vorbiti fata in fata fii sigura de asta.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!