| Viviannnnnna a întrebat:

dau funda puppy dog eyes!
am primit de ziua mea un telefon nokia 2220 slide roz big grin. din partea bunicii. dupa mamai. in Chisinau eram atunci, mergand la o nunta oh go onasa in fine laughing
si telefonul asta nu are bluetooth I don't want to see
l-as vinde cu 250-200 lei thinking si sa imi cumpar altul thinking
dar stiti venind de la bunica ma roade sentimentul ala I don't want to see cand ma suna din Italia ma intreaba mai mereu : mai ai telefonul >:? iti place, ma bucur happy.
ce sa fac? nu vreau sa o supar
funda

Răspuns Câştigător
| 김남길 a răspuns:

Poţi sa-l pastrezi happy.
Incearca sa strangi bani pentru altu', cere-le parintilro in fiecare luna o anumita suma de bani(daca poţi), pastreaza-ţi alocatia, nu mai cheltui bani pe cine stie ce minuni in fiecare luna(daca cumperi). Discuat si cu parinti despre asta(daca crezi ca te-ar intelege). Cred ca asta ar fi cea mai buna solutie. Noroc in decizia pe care o iei.

2 răspunsuri:
| 김남길 a răspuns:

Multumesc pentru funda.
Ana-Maria nu sunt de acord cu tine. Nu poti sa-i spui bunici ca ai pierdut, sau ti s-a furat un obiect daruit de ea. Asta ar arata ca nu ai grija de acel lucru, ca nu pretuiesti ceea ce ea iti daruieste si s-ar supara mai atare decat daca i-ai spune ca doresti sa iti cumpero altul in locul lui

| AnnaMarrria a răspuns:

Sincer nu poti sa il vinzi dar daca iti doresti asa de mult altul il vinzi, iti cmperi altul si ii spui bunici tale ca s-a stricat sau l-ai pirdut sau ti sa futat. funda?