| anonim_4396 a întrebat:

Dau funditawinking. a am o problema.sa incep cu povestea mea.

Acum un an am stat cu un baiat X vreo 1-2 luni si apoi am cerut o pauza pe motiv ca trebuie sa ma gandesc la relatie( relatia a fost una la distanta, nu ne-am vazut niciodata). dupa 2 saptamani m-a contactat prietenul lui cel mai bun.am vorbit. mi-a propus sa stam impreuna dar prima data am refuzat pentru. ca nu vroiam sa le stric prietenia. dar pana la urma am stat.am avut o relatie de 7 luni in care ne vedeam cam o data pe luna. a fost frumos, o experienta placuta.ne-am despartit in iulie dar am ramas foarte buni prieteni.( eu nu-l mai plac, nici el). Problema este ca am vorbit din nou cu X si mi-a marturisit ca inca ma place.si eu il plac de la un timp. el a avut o pritena de cand a inceput vara si dupa ce am vorbit intr-o seara, a doua zi s-a despartit de ea.

Distanta nu e o problema deoarece sora mea face liceul in orasul in care sta. deci ne-am vedeam cam o data la 1 luna si ceva. El tine la mine, simt asta. Mi-a zis-o si prietenul lui cel mai bun( cel cu care am stat 7. e o situatie ciudata.nu vreau neaparat sa fie o relatie, adica am fosr 14 ani. vreau sa-mi vad de scoala si sa fac ceva in viata. dar simt ca am nevoie de cineva care sa fie alaturi de bine in probleme personale( in afara de familie), sa ma sprijine si sa ma inteleaga

Va rog sa ma sfatuiti in legatura cu ce ar trebui sa fac... ce ar fi normal sa fac

Dau fundita...Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| GeoBoY a răspuns:

Din cate am intels ai cam o problema cu care m-am confruntat si eu... dar in deosebiere cu tine eu am decis sa nu mai aiu legatura cu pers. respectiva.
Sincer sa fiu eu cred ca ar fi mai bine sa purtati o conversatie mai serioasa si sa rezolvati tot "verde in fata"
Asta e doar parera mea
Si un sfat prietenesctongue