| missaly a întrebat:

Buna TPU dau fundita daca ma puteti ajuta :*

As vrea sa ma fac avocata dar nu prea stiu la ce liceu trebuie sa dau straight face si cu ce medie se intra la liceul respectiv?

Va rog sa ma ajutati :*:*:*

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Cred că te referi la ce profil trebuie să dai. Este indicat să dai la filologie sau ştiinţe sociale, după care alegi facultatea de drept.

Baftă!

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Draga mea, pentru a ajunge avocata nu prea conteaza in mod deosebit ce liceu urmezi, dar in principiu un liceu teoretic, cu profil filologie. Ideea e ca dupa ce termini liceul, pentru a ajunge avocata trebuie sa urmezi Facultatea de Drept, dupa care sa gasesti un avocat care sa te primeasca faci un stagiu de 2 ani si abia apoi sa dai niste examene care sa-ti dea statutul de avocat.

| Aurus a răspuns:

Pentru avocat, procuror etc de obicei la stiinte sociale! Media este diferita, depinde de liceu.