| RoxxuInna a întrebat:

Dc profii fac discriminari?sad

6 răspunsuri:
| Jianu_Andreea_1994 a răspuns:

Pentru ca sunt oameni. Si oamenii tot timpul gresesc mintind, furand, inseland, facand discriminari, urand, jignind si asa mai departe. Nu cred ca trebuie sa ai asteptari de la altii in viata, ci numai de la tine.

| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Buna! Si pe mine ma enerveaza asta, dar eu cred ca fac descriminari ca sa nu strice media la aia care le iese 10 sau pe aproape(la mine asa se intampla).Si ca sa poata scoate un elev bun de olimpiada national ca ei sa pot castiga renumerolling eyes.Si ar mai fi a treia varianta care consta in mituirebig grin.Ma rog, nu stiu ce o fi in capul lor.happy

| KaRa23S a răspuns:

E o intrebare destul de usoara si folosita. Depinde: dupa familie, mecla copilului, bani, comportament fel si fel. N-are rost sa mai enumar.

| WhiteStorm a răspuns:

Depinde de la profesor la profesor.Alti profesori nu suporta copii cu bube,cosuri,fara un deget, ochi, etc.Nu chiar toti fac rareori se intampla sa faca. Cele mai des intalnite cazuri sunt de discriminare asupra romilor in scoli(cu alte cuvinte nu ii suporta profesorii).
Alt motiv pentru care se fac discriminari ar putea fi pentru ca elevul respectiv nu invata bine(mediocru), si poate fi privit cu ochi rai de catre diriginte, colegi uneori profesori.
Nu toti oameni suporta rasele de romi s-au copii din zilele de astazi smecheri.Nu fac discriminare la adresa lor numai imi spun parerea.
Inca un motiv ar putea fi pentru ca elevul nu face dus, s-au se intretine astfel poate ajunge sa fie discriminat de catre colegii de clasa.
Si nu in toate cazurile numai profesorii fac discrimanari.
Mai am de mentionat inca un motiv, Si-au pierdut rabdarea de a mai lucra cu elevii claselor(cu alte cuvinte si-au mancat nervi cu ei)si nu mai au rabdare de ai mai pregati.Si asa au ajuns sa urle asupra noastra, din lipsa de rabdare.

| Filip23 a răspuns:

Un motiv ar putea fi neparticiparea la meditatii, caz in care trebuie ignorati.

| RoxxuInna explică:

Totusi sunt platiti sa ne invete ceva, nu sa faca diferenta dintre unul care invata bine si unu care pur si simplu nu poate sau poate dar profii sunt atat de... incat nu vor sa ii ajute.
De ex unii vin cum vor imbracati si profele nu spun nimic, dar cand vin altii cu note mai mici "Asa se vin la scoala?" sau cand uitam ceva pur si simplu frate mai uita si omu doar n-o fi robot.
Totusi ma bucur ca Boc le taie din salariu pentru ca merita. Invatamantul din Romania e foarte slab pentru ca profii nu isi dau interesul pentru toti elevii si vor sa vina la meditatii. Si modul in care predau este plictisitor.