| AnaAnastasiaaaa a întrebat:

De 3 zile ma doare in partea apendicului. Pe 17 trebuie sa imi vina menstruatia. Am facut analize acum 3 luni si nu aveam nimic. Credeti ca am ceva?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ai depus efort in ultimele zile, sau ai mancat ceva ce nu ti-a priit, niciodata nu se stie. Mai bine te-ai duce la un control.

| ElenaSA a răspuns:

Durerile in cazul apendicitei sunt insotite si de stari de voma, greata, usoara febra, scaderea poftei de mancare, crampe. Dar primul semn este durerea abdomenului. Tot medicul va face diferentierea. Daca zici ca ai facut analize si nu a iesit nimic, poate faci o ecografie sa vezi cum stau ovarele.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Aveam și eu dureri în zona apendicului și când am mers la un control am descoperit că nu am apendicită, ci un ovar mai mare. Mergi și fă-ți o ecografie