| BriannaSwift a întrebat:

Buna,TPU, de cate ori merg in vizita la bunici, imi apar cosuri pe frunte..Cand sunt acasa nu prea am probleme, dar cand merg la bunici.
Problema este ca peste o saptamana trebuie sa merg la un eveniment si nu as vrea sa apar cu fata aia..Imi puteti spune de ce? Oare este din cauza apei sau a aerului? Ma tot gandesc. Ce masuri ar trebui sa iau? Cum sa fac sa nu imi mai apara? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dani9354 a răspuns:

Acelea nu sunt cosuri, este o alergie care apare primavara. Daca bunicii au casa la tara se prea poate sa fii alergica la polen pentru ca sunt pomii infloriti, sau alergica la praf sau ma rog sunt diferiti factori declansatori...ca masuri de protectie sunt unguente locale (fara cortizon) poti intreba la farmacie, si poti lua o tableta de aerius seara cand esti la bunici.

1 răspuns:
| Mihaelablabla a răspuns:

Poate este de la lenjeria patului.