| CosminBoss22 a întrebat:

Buna TPU,de cateva luni sunt la liceu intr-un oras nou,un oras in care se pare ca toti zic lucrurile in fata si pana sa intru la liceu eram o persoana care vorbea foarte mult,care era fericita si nu se stresa despre oare ce se gandesc ceilalti despre mine dar de cand am auzit din partea mai multor persoane comentarii despre postura mea,mersul meu,si multe alte chestii am inceput sa nu mai vorbesc aproape de loc,parca pur si simplu nu imi vime sa vorbesc cu altii,ba chiar unii zic ca sunt antisocial si cand merg pe strada sau undeva unde este lume simt ca se uita la mine si nu pot sa ma simt normal, ce credeti ca s-a intamplat si cum as putea sa redevin persoana care am fost?

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Pur și simplu te-ai închis în tine, luând personal comentariile altora.
Nu trebuie să redevii persoana care ai fost, poți să devii o altă versiune, mult mai buna ta. Sa evoluezi. Pentru asta, îți recomand psihoterapia, te va ajuta sa faci fata,, părerii lumii" despre tine.